تصویب اساسنامه دبیرخانه دائمی همایش بین المللی ابن هیثم

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ کد : ۷۸۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۹
اساسنامه دبیرخانه دائمی همایش بین المللی ابن هیثم و کاربردهای نور در دانشگاه شهیدباهنر کرمان به تصویب کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دک...
اساسنامه دبیرخانه دائمی همایش بین المللی ابن هیثم و کاربردهای نور در دانشگاه شهیدباهنر کرمان به تصویب کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر طاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر، دکتر بصیری معاون فرهنگی و اجتماعی و دکتر یزدان پناه رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه شهیدباهنر کرمان، به دعوت دکتر ولایتی؛ رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی در کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت کردند و پس از توضیح و تبیین اساسنامه دبیرخانه دائمی همایش بین المللی ابن هیثم و کاربردهای نور در دانشگاه شهیدباهنرکرمان، این اساسنامه به تصویب رسید.
دکتر ولایتی رئیس کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی با اظهار رضایت و تقدیراز دانشگاه شهیدباهنر که همایش بین المللی ابن هیثم و کاربردهای نور را در سال گذشته به نحو شایسته ای، مدیریت و برگزار کرد، اظهار داشت: دانشگاه شهیدباهنر نخستین دانشگاهی است که پس از برگزاری همایش، در تداوم این حرکت بزرگ فرهنگی و علمی تلاش می کند و نسبت به ایجاد دبیرخانه دائمی همایش درآن دانشگاه اقدام می نماید.
دکتر سیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این جلسه ضمن تشکر از دانشگاه شهیدباهنر، اعلام کرد : وزارت علوم، حمایت های لازم را از برنامه های دبیرخانه به عمل خواهد آورد.
بر پایه این گزارش، با شکل گیری دبیرخانه دائمی همایش ابن هیثم و کاربردهای نور در دانشگاه، علاوه بر فعالیت های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی در زمین نورشناسی، محوریت و مرکزیتی در این دانشگاه به منظور هویت بخشی و حمایت از فعالیت های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی در جهت شناسایی و احیای آثار تمدنی، فرهنگی و علمی دوران طلایی تمدن اسلامی- ایرانی ایجاد خواهد شد.
گفتنی است کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر ولایتی و با عضویت مسئولان بلند پایه، استادان و صاحب‌نظران فرهنگی و علمی کشور تشکیل می شود و مصوبات آن حکم  مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارد.