تشکیل ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی در دانشگاه یزد

۲۴ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۷ کد : ۷۸۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۸
با هدف ترویج و گسترش عفاف، احقاق حقوق افراد و احساس آرامش و امنیت در جامعه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در دانشگاه یزد تشکیل و اولین جلسه آن برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و...
تشکیل ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی در دانشگاه یزد
با هدف ترویج و گسترش عفاف، احقاق حقوق افراد و احساس آرامش و امنیت در جامعه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در دانشگاه یزد تشکیل و اولین جلسه آن برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست  با بیان اینکه صیانت از حقوق شهروندان و حریم امنیت عمومی به عنوان یک وظیفه و رسالت بر دوش یکایک افراد جامعه است، تأکید شد: اقشار دانشگاهی  باید در این امر پیش قدم باشند و کارکنان دستگاه های اجرایی نیز  موظفند با نظارت های صحیح و نیز احقاق حقوق و تکریم ارباب رجوع تمام تلاش خود را در این خصوص به کار گیرند.
در ادامه این جلسه، حاضران به تبیین دیدگاه های خود در خصوص ضرورت تلاش مستمر برای گسترش فرهنگ احترام به یکدیگر و تکریم ارباب رجوع پرداخته و بر لزوم توجه  به حقوق کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان تاکید کردند .
مفاد آئین نامه عفاف و حجاب مصوب شورای فرهنگی دانشگاه و راهکارهای اجرایی کردن آن، استفاده از ظرفیت‌های نهادهای غیردولتی و مرکز مشاوره دانشگاه، جلب مشارکت دانشجویان و همچنین استفاده از طرح های پژوهشی کاربردی در زمینه مسائل فرهنگی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 گفتنی است بر اساس شیوه نامه ابلاغی از سوی وزارت کشور به استانداری ها، ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در تمام دستگاه های اجرایی کشور تشکیل می شود.