تشکیل کمیته بانوان خیر درستاد توسعه دانشگاه کاشان

۲۰ آبان ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۱ کد : ۷۸۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۴
دردومین گردهمایی بانوان خیر دانشگاه کاشان، کمیته بانوان خیر در ستاد توسعه این دانشگاه تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی محمد الماسی مدیرعامل ستاد توسعه دانشگاه کاشان هدف از تشکیل این کمیته...
دردومین گردهمایی بانوان خیر دانشگاه کاشان، کمیته بانوان خیر در ستاد توسعه این دانشگاه تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی محمد الماسی مدیرعامل ستاد توسعه دانشگاه کاشان هدف از تشکیل این کمیته را جذب بانوان خیر، برنامه ‏ریزی برای افزایش جذب مشارکت‏های مردمی، توانمندسازی و رفع نیازمندی‏های دانشجویان دختر و ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی ذکر کرد.
وی به تاسیس ستاد توسعه دانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: این ستاد به منظورتحقق بخشی از رسالت و وظایف آموزشی وپژوهشی دانشگاه کاشان و تأمین نیازهای مالی و جذب حمایت همه جانبه افراد خیر و نیک اندیش در فراهم نمودن امکانات آموزشی و زیر ساخت های مناسب ومورد نیاز تاسیس شده و تاکنون توانسته خیرین زیادی را جذب کند.
الماسی درادامه گفت: حدود 30 هزار متر مربع فضای آموزشی با مشارکت خیرین دراین دانشگاه ساخته شده یا درحال ساخت است.
وی افزود: این ستاد با جذب کمک های مردمی، زمینه های مشارکت مادی و معنوی به منظور پیشبرد اهداف علمی، آموزشی، پژوهشی وفناوری وتوسعه دانشگاه را فراهم سازد.
دکترحمیدرضا فهیمی تبار عضو هیئت مؤسس ستاد توسعه دانشگاه کاشان نیز دراین مراسم  نقش بانوان خیر را در توسعه علمی حایز اهمیت دانست و گفت: بانوان از آنجا که نقش تربیتی مؤثری در جامعه دارند و به مشکلات و نیازهای فرزندان خود در محیط های آموزشی بیشتر واقف هستند نقش تعیین کننده ای در جذب خیرین و توسعه علمی دارند.
وی با اشاره به اینکه  25 درصد از خیرین مدرسه ساز بانوان هستند، افزود: امید است با تشکیل کمیته بانوان خیر در دانشگاه، آمار بانوان خیرین آموزش عالی و دانشگاه ساز به طور فزاینده ای رشد یابد.
گفتنی است دراین نشست اعضای کمیته بانوان خیرین ستاد توسعه دانشگاه کاشان تعیین و در پایان از یکی از بانوان پیشکسوت درامور خیریه ، همسر مرحوم حاج امیر کتابچی"حاجیه خانم اقدس نوربخشیان " والده اخوان کتابچی  تقدیر به عمل امد وتوسط نماینده دانشجویان دل نوشته ای بنام "مادر" قرائت شد و تابلو تمثال سیاه قلم به این بانوی فاضله  اهدا شد.