تشکیل ستاد هماهنگی استانی طرح مدرسی و معرفت افزایی اعضای هیئت علمی دردانشگاه مازندران

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۲ کد : ۷۸۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
اولین نشست تشکیل ستاد هماهنگی طرح توانمندسازی و معرفت افزایی اعضای هیئت علمی استان در دانشگاه مازندران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور روسای دانشگاه های استان در دانش...
اولین نشست تشکیل ستاد هماهنگی طرح توانمندسازی و معرفت افزایی اعضای هیئت علمی استان در دانشگاه مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور روسای دانشگاه های استان در دانشگاه مازندران تشکیل شد،‌ دکترسید خلاق میرنیا رئیس دانشگاه منتخب، بر لزوم شکل گیری این ستاد در دانشگاه مادر استان تاکید و خاطر نشان کرد: با توجه به ابلاغیه وزارتی، تشکیل این ستاد بر عهده دانشگاه منتخب است که با برنامه ریزی و هماهنگی لازم زمینه را برای اجرای هر چه منظم تر طرح فراهم نماید.
وی شرکت دردوره های مهارتی و معرفتی را فرصتی مناسب برای تقویت توانمندی های اعضای هیئت علمی برشمرد و گفت: این دوره ها به خصوص برای اعضای هیئت علمی جدید الاستخدام، ‌بورسیه ها و مدرسان مدعو بسیار ضروری است.
درادامه این نشست حجت الاسلام محمد رحیمیان رئیس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در استان، به تشریح تاثیرات مثبت برپایی طرح معرفت افزایی طی سالهای گذشته پرداخت و گفت: دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی متولی اجرای طرح معرفتی در دانشگاه هاست.
وی با بیان اینکه خوشبختانه دوره های معرفتی به صورت مداوم و نظام مند انجام می شود ابراز امیدواری کرد: دوره های مهارتی نیز به همین صورت در سطح استان اجرایی گردد.
دکترعلی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی دانشگاه منتخب استان و دبیر این ستاد نیز در سخنانی به تشریح وظایف ستاد هماهنگی و برنامه های دانشگاه منتخب در این خصوص پرداخت و گفت:‌ دانشگاه منتخب به عنوان متولی اصلی اجرای طرح دانش افزایی، این بستر را فراهم کرده تا کلیه دوره های مهارتی و معرفتی را برگزار کند.
وی افزود: برای اجرای این طرح دو شیوه پیش بینی شده که در شیوه اول، متقاضیان از طریق پورتال طرح توانمندسازی و معرفت افزایی که در دانشگاه منتخب طراحی شده، در دوره های مورد علاقه شان به صورت الکترونیکی ثبت نام،‌ کارت ورود به دوره را دریافت و شرکت می نمایند و در روش دوم، دانشگاه هایی که امکانات برگزاری دوره ها را دارند، با هماهنگی دانشگاه منتخب دوره ها  را برگزار می کنند و دانشگاه منتخب بر اساس رسالت وزارتی، نقش نظارتی خود را ایفا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه تامین محتوای درسی و مدرس دوره های معرفتی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری انجام می گیرد، از اعلام آمادگی دانشگاه منتخب استان برای تامین استاد در دوره های مهارتی خبر داد.
درادامه این نشست روسای دانشگاه‌های صنعتی نوشیروانی بابل، علوم و فناوری‌های نوین آمل، علم و فناورزی مازندران، پیام نور استان، غیر انتفاعی علوم و فنون مازندران و مدیر مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه منتخب استان به ارائه راهکارها و پیشنهادهای خود به منظور هرچه غنی تر برگزارشدن طرح توانمندسازی و معرفت افزایی اعضای هیئت علمی پرداختند.
گفتنی است مطابق ماده 6 بند 2 ابلاغیه شماره 3501/ 91/ دش، شورای اسلامی شدن دانشگاه ها، روسای دانشگاه های مادر استان موظف به تشکیل ستادهای استانی طرح توانمندسازی و معرفت افزایی  جهت برنامه ریزی و نظارت بر اجرای دوره های مذکور می باشند.