تشریح اولویت های دانشگاه محقق اردبیلی در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰ کد : ۷۸۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۳
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مهم ترین اولویت های این دانشگاه را در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل تشریح کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مهم ترین اولویت دا...
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مهم ترین اولویت های این دانشگاه را در سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛دکتر گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی مهم ترین اولویت دانشگاه محقق اردبیلی در سال جاری را ایجاد زمینه‌های لازم برای مشارکت دانشگاه و دانشگاهیان در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه استان اردبیل عنوان کرد و گفت: در این راستا، به زودی نظرات مدون و مکتوب استادان با عنایت به تخصص آنها جمع‌آوری و به ایده‌های برتر طی یک جشنواره جوایزی اعطا خواهد شد.
وی با بیان اینکه طرح‌های مصوب این جشنواره به صورت طرح اجرا خواهند شد، افزود: ما نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا اعتبارات لازم را برای این امر جلب و جذب کنیم.
دکترصادقی اضافه کرد: همچنین انضباط مالی بیشتر در عین تامین منافع مشروع و قانونی کارکنان دانشگاه در برنامه ما خواهد بود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در پاسخ به این سوال که برنامه اصلی دانشگاه محقق اردبیلی برای تولید دانش و علم در دانشگاه‌ و تبدیل آن به ثروت چیست، تصریح کرد: خود دانشگاه برای کسب ثروت شاید در اولویت نباشد، ولی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه را با جدیت بیشتری تقویت خواهیم کرد.
رئیس هیئت ‌ممیزه دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: یک پیشنهاد خامی هم فعلا در دست بررسی است و آن تاسیس یک شرکت بزرگ چند منظوره با سهامداری دانشگاه به میزان ۴۹ درصد است تا بتواند به عنوان یک شرکت خصوصی فعالیت کند، که این شرکت منتظرالتاسیس در پروژه‌های عمرانی، فناوری و سایر امور استان به صورت فعال وارد خواهد شد.
دکترصادقی ادامه داد: طبیعی است که خصوصی بودن شرکت و استفاده از سرمایه‌های اشخاص حقیقی در کنار سهم دانشگاه، باعث چابک‌تر بودن آن خواهد شد و حضور دانشگاه در آن موجب سرریز شدن امکانات علمی و تکنولوژیکی دانشگاه در آن خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات دانشگاه محقق اردبیلی در زمینه زیرساخت‌ها، گفت: خوشبختانه مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه فعال است و امید می‌رود با مدیریتی پویاتر از گذشته نگذارد جوانان خلاق و خوش فکر ما در شرکت‌های مستقر در آن دچار وازدگی و دلسردی شوند علاوه بر این، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه با تجهیزات پیشرفته آن در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و امیدوارم بتواند به نیازهای علمی و تکنولوژیکی بازار دانش‌بنیان استان پاسخ لازم را بدهد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های متعدد دانشگاه محقق اردبیلی با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، افزود: در حال حاضر منتظریم ببینیم مشتریان بالقوه ما چه نیازهایی دارند و همچون گذشته دست همکاری به سوی سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای عمومی دراز می‌کنیم .