تجهیز و بهره برداری ازیازده آزمایشگاه در مجتمع آموزش عالی لارستان

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۵ کد : ۷۷۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۴
یازده آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی در مجتمع آموزش عالی لارستان تجهیز و بهره برداری شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر حجت الله رخ گیره معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مجتمع آموزش عالی لارستا...
یازده آزمایشگاه آموزشی- تحقیقاتی در مجتمع آموزش عالی لارستان تجهیز و بهره برداری شد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر حجت الله رخ گیره معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مجتمع آموزش عالی لارستان در خصوص بهره برداری از آزمایشگاه‌های شیمی عمومی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، مدار و اندازه گیری، الکترونیک، سیستم های دیجیتال، الکترونیک صنعتی، کنترل خطی ترمودینامیک، سیالات و مقاومت مصالح در مجتمع آموزش عالی لارستان گفت:  علاوه بر افزایش دانش نظری، توانمندسازی دانشجویان و محققان در علوم مختلف از اهداف مهم آموزش عالی کشور است. از این رو معاونت‌‌های پژوهشی مراکز دانشگاهی، سکان‌دار عرصة فعالیت‌های تجربی و تحقیقاتی هستند ودر این راستا ، فراهم کردن امکانات تجربی و آزمایشگاهی، به عنوان زیرساخت‌های لازم جهت توسعة فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی همواره از اولویت‌های معاونت پژوهشی این مجتمع بوده است. 
وی افزود: تجهیزات آزمایشگاهی با اعتبار بیش از 5 میلیارد ریال خریداری و در فضایی بالغ بر 450 متر مربع راه‌اندازی شده و به عنوان قطب تحقیقاتی- صنعتی منطقه آماده خدمت رسانی به واحدهای دانشگاهی، تحقیقاتی و صنعتی است.
 گفتنی است برخی از این تجهیزات از قبیل دستگاه تست کشش یونیورسال، 25 تن که پاسخگوی بسیاری از نیازهای بخش صنعت بوده و تنها در معدود دانشگاه‌های مطرح کشور موجود است.