تجلیل از بانوان شاغل در دانشگاه تفرش به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۳ کد : ۷۷۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۹
طی مراسمی به مناسبت میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان زن دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، مقام زن و مادر گرامی داشته شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکت...
تجلیل از بانوان شاغل در دانشگاه تفرش به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن و روز مادر
طی مراسمی به مناسبت میلاد فرخنده حضرت زهرا (س) با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان زن دانشگاه شهید مدنی آذربایجان،  مقام زن و مادر گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر فخرالسادات قریشی مشاور رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در امور بانوان در سخنانی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن، یادآوری بزرگواری ها و نقش الگویی حضرت زهرا(س) را هدف از برگزاری این مراسم دانست و گفت: باید سعی کنیم با این یادآوری ها این زمینه را در خودمان ایجاد کنیم تا گوشه ای از زندگی آن بزرگوار را در زندگی شخصی خودمان داشته باشیم.
وی اظهار داشت: گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س) و اعلام این روز فرخنده به عنوان روز زن و مادر در جهت تعمیق پیوند روحی و تحکیم ارتباط قلبی بانوان فرهیخته کشورمان با آن انسان نمونه و کامل ضروری است و این حرکت، گامی بلند و مؤثر در مسیر تحقق الگو بودن فاطمه زهرا(س) برای عموم زنان میهن اسلامی و احیای نقش زن و تکریم شخصیت اوست.
دکتر قریشی با اشاره به نقش زن نمونه و فداکار در رشد، اصلاح و توسعه جوامع مختلف بشری افزود: چنانکه ما هر کجا انقلابی، پیشرفتی و کار بزرگی را می بینیم معمولأ در کنار آن در تمام مقاطع تاریخی، نقش و حضور زنانی را نیز مشاهده می کنیم.
وی تصریح کرد: ما باید در پرورش فرزندانمان به عنوان یک زن مسلمان و ایرانی و یک مادر از فاطمه زهرا(س) الگو بگیریم و شایستگی آن را داشته باشیم، بانویی که در مقام همسری، همسری دلسوز و شریک واقعی و در بعد سیاست عضوی فعال و در مقام مادری، مادری فداکار و در مقام بندگی، بنده ای راضی بود .
در ادامه دکتر رقیه صادقی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) در سخنانی با اشاره به احادیث و آیات قرآنی به  تجلیل از منزلت آسمانی آن بزرگوار پرداخت.
گفتنی است این مراسم با بخش های متنوعی مانند پخش کلیپ مادران شهدا و اجرای موسیقی زنده و اهدای هدیه به اساتید و کارکنان زن دانشگاه همراه بود.