تجلیل از استادان دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۸ کد : ۷۷۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۹
به مناسبت گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری ، از استادان دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان تجلیل شد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  در این مراسم که با حضور استادان دا...
تجلیل از استادان دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان
به مناسبت گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری ، از استادان دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان تجلیل شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  در این مراسم که با حضور استادان دانشگاه و خانواده های شان، مسئولان عالی رتبه شهرستان قوچان و اعضای بنیاد دانشگاهی این شهرستان برگزار شد، دکتر بهشتی رئیس دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان با گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، در سخنانی اظهار داشت : اولین آیات الهی نازل شده بر حضرت محمد(ص) مؤید این نکته است که اولین معلم انسان خداوند تبارک و تعالی و در مراحل بعد بزرگ ترین معلمان ما مسلمانان شیعه، رسول گرامی اسلام و شاگرد بزرگوارشان حضرت علی(ع) می باشند. 
وی افزود : اولین وظیفه معلمان و استادان عمل به وظیفه آموزشی است که هیچگاه با معیارهای مادی و مالی قابل قیاس نمی باشد. 
دکتر بهشتی در ادامه با اشاره به استفاده جوانان از فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی حاصل شده و تناقض خانواده ها ناشی از فاصله با تفکر جوانان، وظیفه معلمان در آموزش مسائل اخلاقی در این حیطه را برجسته دانست. 
وی همچنین پیشرفت های دانشگاه در بخش های مختلف را چشمگیر عنوان کرده و با تشکر از خیرین بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه، ایجاد فضای کمک آموزشی به مساحت 1500 متر مربع فقط توسط یک خیر را اتفاق بزرگی در تاریخ چند ساله این دانشگاه دانسته و از کلیه استادان این دانشگاه خواست در صورت تمایل به جمع خیرین بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه بپیوندند.
در ادامه این برنامه دکتر رشیدی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان در سخنانی بخش آموزشی و پژوهشی را مکمل یکدیگر دانسته و غافل شدن از هر یک از این دو بخش را تضعیف کننده دیگری عنوان کرد. 
وی همچنین استاندارد مطلوب وزارت علوم و دانشگاه های نسل سوم را رشد آموزش و پژوهش به موازات یکدیگر، تناسب منطقی بین استاد و دانشجو و اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی بیان کرد. 
دکتر رشیدی افزود : برای اولین بار در این دانشگاه و در راستای اهمیت به بخش آموزش و با تعیین شاخص های استاندارد، سه نفر عضو هیئت علمی و سه نفر عضو حق التدریس را به عنوان استاد برتر آموزشی تعیین شدند.
وی برقراری ارتباط نزدیک با صنعت و اضافه کردن دروس کارورزی و کاراموزی بین دروس دانشجویان را جزو برنامه های بخش آموزش جهت آماده سازی دانشجویان برای جذب در بازار کار بیان کرد.
گفتنی است ارائه گزارش عملکرد بنیاد دانشگاهی در بخش های مختلف عمرانی و امور دانشجویی ، اجرای تئاتر طنز، موسیقی مقامی، تقدیر از استادان برتر آموزشی جزو برنامه های جانبی این مراسم بود.


( ۱ )