تجلیل از آزادگان دانشگاه مازندران

۲۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۰ کد : ۷۷۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۰
در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، از آزادگان دانشگاه مازندران تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر دیانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان آیاتی از قرآن و احادی...
در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، از آزادگان دانشگاه  مازندران تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر دیانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با بیان آیاتی از قرآن و احادیثی از امام جعفر صادق(ع) به موضوع صبر اشاره کرد و افزود: صبر جمیل صبری است که در آن شکایت نباشد و چه بسا صبر می تواند همراه با شکر هم باشد.
وی گفت: حضرت امام (ره) شما را به نام  "سرودهای آزادی"  توصیف کردند. که جدای از زیبایی ادبی آن که بسیار تعبیر لطیفی است، از نگاه فلسفی نیز یعنی شما در ذات آزادی و آزادگی هستید و نه نتیجه آن. واین تعریف، توصیف حقیقی و بسیار مناسب در شان شما بود.
دبیر شورای فرهنگی دانشگاه مازندران با تاکید بر تعریف ارزش های گذشته به زبان حال، افزود: ما باید آن ارزش های گذشته را برای امروز هم تعریف کنیم.
وی سپس به بازتعریف فرهنگ غنی و اسلامی جبهه و جنگ توسط مسئولان کشور و بویژه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: بحث نهضت نرم افزاری، اسلامی شدن دانشگاه ها، بومی کردن علوم انسانی و کرسی های آزاداندیشی، همه اینها برای این است که فرهنگ غنی گذشته تجلیل ازایثارگری های آزادگان در دانشگاه مازندران می بایست بازتعریف شود .
سپس دکتر کوروش نوذری معاون اداری و مالی دانشگاه  مازندران ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، به مقام والای ایثارگران و آزادگان اشاره کرد و افزود: از خداوند متعال می خواهم قدردان و قدرشناس زحمات همه کسانی باشیم که در پیروزی انقلاب اسلامی و به خصوص در مقطع 8 سال دفاع مقدس امنیت، آسایش و حفظ دین و ارزش ها را برای جامعه اسلامی به ارمغان آوردند .
دکتر نوذری با اشاره به شرایط حاکم در کشورهای عراق و افغانستان و  پاکستان و بقیه کشورهای منطقه خاورمیانه و حتی ترکیه گفت: به فضل خدا و به یمن انقلاب اسلامی و با رهبری خردمندانه امام راحل و مقام معظم رهبری، ما اکنون در یک شرایط بسیار ایده آل امنیتی، سیاسی و نظامی بسر می بریم وهمه این دستاوردهای بزرگ و همه این آرامش و آسایش را مدیون ایثارگری کسانی می‌دانیم که در 8 سال دفاع مقدس اجازه ندادند که وجبی از خاک این مملکت کم شود .
معاون اداری و مالی دانشگاه افزود: اگر امروز گروه 1+5 این شرایط را در مقابل خود می بیند که با ایران به مذاکره بپردازد، این یک عزت است. یادمان باشد که آنها بسیاری از کشورها را اصلا به حساب نمی آورند اما امروز ایران اسلامی با اقتدار تمام در مقابل آنان می ایستد و ما اعتقاد داریم که این مهم حاصل رشادت های تک تک شما ایثارگران است و بدین سبب دانشگاه مازندران نیز قدردان و قدرشناس فرد فرد شما عزیزان است.
دکتر نوذری با بیان این مطلب که شجاعت ها و ایثارگری هایی که شما به خرج دادید، اصلا قابل فراموشی نیست و ما خودمان را قدردان ایثارگری های شما می دانیم، افزود: ایثارگری شما باعث آرامش و آسایش ما شده است و کشور ما با همه چالش هایی که یک نظام نوپا و در حال رشد با آن مواجه است، به فضل پروردگار و لطف امام زمان(عج)،رو به جلو است .