تجلیل از 60 دانشجوی نخبه منطقه فرهنگی کاشان درهمایش بنیادنخبگان سعیدی دانشگاه کاشان

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۴ کد : ۷۷۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۴
در همایش بنیاد نخبگان سعیدی از 60 دانشجوی نمونه منطقه فرهنگی کاشان شامل دانشگاه های شهرستان های نائین، اردستان، نطنز، آران و بیدگل و کاشان و حائز رتبه های زیر 100 آزمون های سراسری سال های93 و 94 تجلیل...
در همایش بنیاد نخبگان سعیدی از 60 دانشجوی نمونه منطقه فرهنگی کاشان شامل دانشگاه های شهرستان های نائین، اردستان، نطنز، آران و بیدگل و کاشان و حائز رتبه های زیر 100 آزمون های سراسری سال های93 و 94 تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کاشان ، دکتر عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان هدف از برگزاری این مراسم را بزرگداشت و تجلیل از سازندگان آینده کشور ذکر کرد  وبا تاکید براین نکته که نخبگان سرمایه ها و افتخارات کشور هستنداظهار داشت: سرمایه هر کشور معادن نفت و گاز نیست بلکه مغز انسان ها است.
وی یکی از ویژگی های دانشگاه کاشان را مشارکت خیرین در تمامی زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی دانست و افزود: برگزاری این مراسم که به همت مهندس سعیدی برنامه ریزی شده، با تشکیل بنیاد نخبگان سعیدی ، حمایت از نخبگان را برای جلوگیری از فرار مغزها در دستور کار دارد .
وی با  بیان اینکه سالیانه تعداد بسیار زیادی از مغزهای متفکر و متخصص ایرانی به خارج از کشور می روند خاطر نشان کرد: باید سعی شود تا با برنامه ریزی درست از نخبگان کشور محافظت شود.
رئیس دانشگاه کاشان توجه به علوم ومحوریت علم را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید به جای سیاسی کاری و ایجاد تفرقه بین دانشگاه ها سعی کنیم تمام مسایل شهر را با محوریت علم و دانشگاه مدیریت کنیم.
در این مراسم از مهندس علی سعیدی مؤسس بنیاد نخبگان سعیدی، علی محمد الماسی مدیر ستاد توسعه دانشگاه کاشان ، حاج مهدی کتابچی مدیر بنیاد کتاب مطهر، محمد مؤتمن مدیر صندوق قرض الحسنه فاطمه الزهرا(س) دانشگاه کاشان تجلیل شد.