تجاری سازی طرح شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۱ کد : ۷۶۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۸
طرح دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با عنوان دستگاه سرمایش و گرمایش دو مرحله ای برای محیط های بزرگ و خاص به مرحله تولید صنعتی رسید.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ نمونه اولیه این دستگاه د...
طرح دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با عنوان دستگاه سرمایش و گرمایش دو مرحله ای برای محیط های بزرگ و خاص به مرحله تولید صنعتی رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ نمونه اولیه این دستگاه در مدت شش ماه ساخته شده است که نسبت به مدل های مشابه داخلی و خارجی از 42 درصد کاهش مصرف انرژی و 35 درصد صرفه جویی در مصرف آب برخوردار است.
مهدی خیرالدین مدیر شرکت دانش بنیان بهساز ، طراحی سامانه هوشمند تشخیص دما در دو حالت تابستانه و زمستانه را از مزیت های این سوپر ایر واشر معرفی کرد و گفت : حس گرهای دمایی دستگاه در محیط نصب شده و با حساسیت یک درجه سانتی گراد بصورت خودکار راه اندازی و دمای محیط را متعادل می کند.
این مبتکر سمنانی گفت : برای کاربری تخصصی و آسان تر، قابلیت فیلتر هوای آلوده نیز به دستگاه اضافه شده است که قادر است با فیلتر های قابل تعویض کربن اکتیو برای حذف بو، فیلترهای ویژه ذرات ریز و فیلترهای مناسب محیط های ضد عفونی شده و اتاق های تمیز مراکز آزمایشگاهی هوای مطلوب تری ایجاد کند..
خیر الدین همچنین از نصب پمپ های دارای تصفیه آب در بخش سرمایشی این دستگاه خبر داد و افزود : بخش سرما ساز دستگاه در استانهایی که آب شهری دارای سختی بالاتری هستند نیز به خوبی کار می کند.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت :این دستگاه بر اساس استاندارد های اروپا و با پروفیل های پرولم ساخته شده و علاوه بر آن بدنه این دستگاه بصورت ساندویچ پنل گالوانیزه با قابلیت عایق حرارتی طراحی شده است و شاسی آن نیز برای جلوگیری از پوسیدگی در محیط های خاص از آلومینیم است.
به گفته وی این دستگاه با سه درجه سنجش 25، 35 و 50 هرتز کار سرمایش و گرمایش محیط های بزرگ نظیر سالن واحد های صنعتی، سالن های همایش، سالن های پذیرایی و لابی هتل ها و حتی محیط های تخصصی بیمارستانی و آزمایشگاهی را انجام می دهد.
خیرالدین گفت : به منظور بازاریابی خارجی، در کنار طراحی و ساخت این دستگاه ، اتاقک ویژه تست نیز طراحی و ساخته شده است که می تواند با شبیه سازی دما، رطوبت و دبی هوای شهرهای مختلف ایران و کشورهای دیگر در شرایط ایستا ، بازخورد سرمایشی و گرمایشی دستگاه را برای ارائه به مشتریان در قالب جدول های تخصصی نشان دهد.
گفتنی است مهدی خیر الدین این دستگاه را با همکاری مازیار کاظمی به عنوان طراح قسمت مکانیکال و بهزاد دانایی به عنوان طراح بخش برق ساخته است و تا کنون علاوه بر نمونه اولیه، چهار دستگاه از آن در شهرک صنعتی و مجتمع های تجاری شهرهای سمنان، تهران و تبریز نصب و راه اندازی شده است و بازاریابی صادراتی آن در عراق و ترکیه در حال پیگیری است.