تاکید سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه بر انجام پژوهش های کاربردی

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۳ کد : ۷۶۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۸
سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه  گفت: دانشگاهیان باید در راستای رفع مشکلات موجود در پژوهش‌های کاربردی پیش‌قدم شوند به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا سرپرست دانشگاه...
سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه  گفت: دانشگاهیان باید در راستای رفع مشکلات موجود در پژوهش‌های کاربردی پیش‌قدم شوند
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا سرپرست دانشگاه رازی در نشست هم‌اندیشی استاندار کرمانشاه با اساتید گروه اقتصاد اظهار کرد: ایجاد این فضای گفتمانی بین دانشگاه و مدیریت ارشد استان را به فال نیک می‌گیریم.
وی لزوم نهادینه شدن فرهنگ تعامل و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی و جامعه دانشگاهی را مورد تاکید قرار داد.
سرپرست دانشگاه رازی بیان داشت: دانشگاهیان باید با تعهد بیشتر برای انجام پژوهش‌های کاربردی پیش‌قدم شوند تا مسائل و مشکلات استان را برطرف کنند.
دکتر اعلمی آل آقا با بیان این نکته که امروزه حل مسائل کشور در گرو توسعه پژوهش های کاربردی است ، افزود : تنها راه کاربردی شدن پژوهش ها نیز برقراری ارتباط دانشگاه با حوزه اجراست که البته نباید انتظار داشته باشیم با برگزاری یک جلسه چند ساعته به راه حل این مشکل دست یابیم.
وی همچنین افزود : حضور نماینده عالی دولت در استان ، در این جلسه، نمادی از تعهد و اعتقاد ایشان به استفاده از نظریات کارشناسانه در حل مسائل است و این تعهد اخلاقی سنگینی را برای ما دانشگاهیان ایجاد می کند و انتظار داریم که کلیه همکاران از جمله اعضای هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی و به طور مشخص اساتید گروه آموزشی اقتصاد، پاسخ شایسته ای به این اعتماد داده و زمینه تسری بخشی آن به سایر رده های مدیریتی استان را نیز فراهم آورند .
وی با بیان اینکه در سیستم دانشگاهی برای حل برخی مشکلات جامعه ساختارهای مناسبی وجود ندارد، گفت: از استاندار انتظار حمایت داریم تا اساتید برای ارائه نظرات ترغیب شوند.
دکتر اعلمی آل آقا خاطر نشان ساخت : انتظار می رود این جلسه الگویی برای سایر دانشکده ها ی دانشگاه شود تا زمینه ی برقراری ارتباط با سایر مسئولین استان را به منظور ادامه بررسی مسائل و مشکلات استان در حوزه های تخصصی فراهم سازند.