تأکید رئیس دانشگاه ایلام بر همکاری‌های علمی پژوهشی دو جانبه با دانشگاه های استان واسط عراق

۲۸ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۶ کد : ۷۶۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۷
نشست استاندار  استان واسط  عراق و هیئت همراه با استاندار و رئیس دانشگاه ایلام در این دانشگاه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشجویان و اعضای...
تأکید رئیس دانشگاه ایلام بر همکاری‌های علمی پژوهشی دو جانبه با دانشگاه های استان واسط عراق
نشست استاندار  استان واسط  عراق و هیئت همراه با استاندار و رئیس دانشگاه ایلام در این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست رئیس دانشگاه ایلام گفت: دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های ایلام و واسط می‌توانند از تحقیقات علمی و پژوهشی یکدیگر بهره‌مند شوند.
دکتر محمد علی‌اکبری افزود: دانشگاه ایلام آمادگی کامل برای برقراری ارتباط و تبادلات علمی با دانشگاه واسط عراق را دارد.
وی با بیان اینکه پیشنهاداتی برای برقراری ارتباط با دانشگاه واسط  عراق داریم ، گفت : برای همه پیشنهاداتی که ارائه می‌دهیم از استاندار ایلام و وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران اجازه داریم و آماده اجرای عملی این پیشنهادات هستیم.
رئیس دانشگاه ایلام بیان داشت: دانشگاه ایلام آمادگی دارد که دردوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری پذیرای دانشجویان عراقی بوده و اساتیدودانشجویان دوره دکتری هر دو دانشگاه را برای گذارندن دوره‌های آموزشی تا حداکثر 6 ماه پذیرا باشد.
دکترعلی اکبری ادامه داد: اعضای هیئت علمی می‌توانند تحقیقات پژوهشی مشترکی داشته باشند و حتی برای برگزاری مسابقات ورزشی بین دانشگاه‌های ایلام و واسط نیز آمادگی کامل داریم تا اساتید و دانشجویان این دو دانشگاه بیشتر با هم آشنا شوند.
رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه ما برای شروع این ارتباط آماده هستیم افزود: می توانیم مسابقات فوتسال، فوتبال، کشتی و والیبال را برای دانشجویان دانشگاه ایلام و واسط برگزار کنیم واردوهای ورزشی مشترک نیز در دو دانشگاه برپا شود.
دکتر علی‌اکبری گفت : امکانات موجود می‌تواند در اختیار دانشگاه‌های عراقی قرار گیرد و دانشگاه ایلام برای راه‌اندازی رشته ادبیات فارسی در دانشگاه واسط عراق آمادگی کامل دارد و ما می‌توانیم همایش‌های مشترک پژوهشی بین دو دانشگاه ایلام و واسط داشته باشیم.
وی تصریح کرد: با توجه به دایر بودن رشته الهیات در دانشگاه ایلام حاضریم مسابقات مشترک قرآنی را در دانشگاه ایلام برای دانشجویان دو دانشگاه برگزار کنیم که در این راستا ما می‌توانیم اردوهای زیارتی مشترکی نیز برای دانشجویان دو دانشگاه داشته باشیم.
دکتر محمد علی‌اکبری در پایان افزود: ما حاضریم به یک سوم دانشجویان عراقی بورسیه تحصیلی دهیم و برای اجرای این کار با وزارت علوم هماهنگی خواهیم کرد.
استاندار واسط  نیز در این نشست گفت: بین ایلام و واسط روابط اجتماعی و فرهنگی زیادی وجود دارد که امیدواریم روابط علمی  بین دانشگاه‌های ایلام و واسط افزایش یابد.
مالک خلف والی گفت: خیلی خوشحالم از اینکه به دانشگاه ایلام آمده‌ام و از اینکه با استقبال و خوش‌رویی رئیس دانشگاه ایلام مواجه شدم خرسندم.
استاندار واسط اضافه کرد: بین ایلام و واسط روابط اجتماعی و فرهنگی زیادی وجود دارد که امیدواریم روابط علمی نیز در بین دانشگاه‌های این دو استان برقرار شود.
مالک خلف والی با بیان اینکه بدون شک داشتن این روابط باعث تحکیم و تقویت سایر روابط خواهد شد خاطر نشان کرد: امروز بخشی  هایی از امکانات دانشگاه ایلام بازدید کردیم و جلساتی داشتیم حقیقتا انگیزه مان برای ایجاد و تحکیم این رابطه و تبادل دانشجو با دانشگاه ایلام بیشتر شد.
استاندار واسط یادآور شد: با توجه به صحبت‌های رئیس دانشگاه ایلام و خواسته ایشان برای سفر به استان واسط و بازدید از مراکز علمی این استان، باید بگویم که ما آماده استقبال از سفر هیئت دانشگاه ایلام به واسط هستیم.
مالک خلف والی در پایان عنوان کرد: با توجه به خوشرویی دو طرف امیدواریم این روابط به شکل‌گیری روابط حسنه بیشتری منجرشود.
گفتنی است بازدید از آزمایشگاه مرکزی و کتابخانه مرکزی دانشگاه ایلام ازدیگر برنامه های استاندار واسط و هیئت همراه بود.


( ۱ )