تألیف اولین کتاب درباره ابرساختارهای فازی در جهان

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۷ کد : ۷۶۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۰
انتشارات بین المللی اشپرینگر ((Springer کتاب دکتر بیژن دواز، استاد دانشگاه یزد را با فرنامFuzzy Algebraic Hyperstructures-An Introduction به عنوان اولین کتاب درباره ابرساختارهای فازی در جه...
انتشارات بین المللی اشپرینگر ((Springer کتاب دکتر بیژن دواز، استاد دانشگاه یزد را  با فرنامFuzzy Algebraic Hyperstructures-An Introduction  به عنوان اولین کتاب درباره ابرساختارهای فازی در جهان چاپ و منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این کتاب که با همکاری یک ریاضیدان از کشور اسلوونی تالیف شده است، شرح مبسوطی در باره نظریه ابر ساختارهای جبری  فازی است و این در حالی است که تاکنون در زمینه ابرساختارهای فازی کتابی منتشر نشده و این کتاب نخستین کتابی است که در این زمینه به چاپ رسیده است.
بر پایه این گزارش، این کتاب به عنوان مرجعی مفید در دسترس ریاضیدانان کشورهای مختلف قرار گرفته است و از آن می توان به عنوان گامی مؤثر در راستای خودکفایی علمی و شناساندن قابلیت های دانشگاه یزد و  کشور جمهوری اسلامی ایران در جهان یاد کرد.
بنا به گفته دکتر بیژن دواز، تالیف این کتاب بیش از 5 سال به طول انجامیده است و پنجمین کتابی است که وی آن را تألیف کرده است.
گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی http://www.springer.com/engineering/computational+intelligence+and+complexity/book/978-3-319-14761-1 مراجعه کنند.