تأسیس پردیس علم و فناوری دردانشگاه یزد

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۵ کد : ۷۶۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۱
دکترسیدمحمد تقی المدرسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد از تأسیس پردیس علم و فناوری در این دانشگاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترالمدرسی هدف از ایجاد پردیس علم و فناوری را استفاده هرچه...
دکترسیدمحمد تقی المدرسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد از تأسیس پردیس علم و فناوری در این دانشگاه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترالمدرسی هدف از ایجاد پردیس علم و فناوری را استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت ها و توانایی های موجود دردانشگاه و واحدهای پژوهشی و توسعه فضای نوآوری و کارآفرینی و هدایت نتایج طرح های پژوهشی، پایان نامه ها و فعالیت های علمی به سوی تجاری سازی عنوان کرد و گفت: دانشگاه یزد با عنایت به  سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی ازسوی مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید و باتوجه به جایگاه دانشگاه به عنوان نماد آموزش عالی، این پردیس ایجاد شده است.
وی افزود: این مجموعه شامل شرکت ها و واحدهای پژوهشی، فناوری و خدمات تخصصی و مرکز نوآوری است که افراد حقیقی و حقوقی دانشگاهی شامل استادان، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه یزد به منظور تقویت فرهنگ جهادی درایجاد ارزش افزوده، تولید ثروت، بهره‌وری، کارآفرینی و اشتغال مولد تشکیل داده اند و فعالیت های آنها به توسعه اقتصاد دانش محور درجامعه کمک می کند.
دکترالمدرسی درادامه گفت: اولین جلسه شورای پذیرش و نظارت، ارزیابی و ارتقای مرکز فناوری با حضور کلیه اعضا تشکیل شد و پس از بحث و بررسی های لازم، شرکت های شرکت وب پردازان نوین پارسی جو،شرکت ادوات نوری نانوساختاری ایساتیس،شرکت مهندسی پایش گستر ماهان ایساتیس (پگما) پذیرفته شدند. 
   معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد گفت: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت پردیس علم و فناوری این دانشگاه درحوزه معاونت پژوهش و فناوری به نشانی آدرس اینترنتی
https://old.yazd.ac.ir/research/deputy/stpardis/introduction مراجعه کنند.