پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت شصتمین سال تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۲ کد : ۷۵۷۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۷۴
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با صدور پیامی به مناسبت شصتمین سال تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز، از دانشجویان و دانش‌پژوهان خواست با استفاده از فضای مناسب، امکانات و اساتید فرهیخته، در تداوم توسعه علمی ...
پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت شصتمین سال تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز
وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با صدور پیامی به مناسبت شصتمین سال تأسیس دانشگاه شهید چمران اهواز، از دانشجویان و دانش‌پژوهان خواست با استفاده از فضای مناسب، امکانات و اساتید فرهیخته، در تداوم توسعه علمی کشور و استقلال آن نقش آفرینی کنند.        
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر محمد فرهادی به شرح ذیل است:
افتخار دارم در جایگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وبه نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور شصتمین سالروز تأسیس و فعالیت دانشگاه شهید چمران اهواز را به استادان ، پژوهشگران، دانشجویان، کارکنان و مردم خون گرم و شهید پرور استان خوزستان تبریک بگویم.
   شکی نیست که دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از دانشگاه‌های کهن و قدیمی این مرز و بوم و از مراکز بزرگ علمی مشرق زمین بوده و در منطقه استراتژیک جنوب کشور و در مجاورت ذخائر نفتی و آب های جنوب، از دیرباز مسئولیت و رسالت سنگین تربیت نیروی انسانی متخصص را به عهده داشته و در دوران دفاع مقدس پایگاهی مستحکم برای دانشگاهیان و دانشجویان و مرکزی برای ساماندهی نیروهای رزمی، تخصصی، درمانی، پشتیبانی و آموزشی بوده است، و اگرچه، متحمل خسارات فراوانی شده است. لیکن در تمام مدت مقاوم و استوار انجام وظیفه کرده و در دوران سازندگی نیز در بازسازی مناطق جنوب مشارکت فعال داشته است.
   این دانشگاه امروز نیز با درک هوشمندانه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود توانسته است گام‌های مناسبی در عرصه ‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی برداشته و با تربیت هزاران دانش‌آموخته فرهیخته در تأمین نیروهای متخصص و مورد نیاز کشور و منطقه نقش‌آفرینی کند.
   اینک در آستانه شصتمین سال تأسیس این دانشگاه پرتوان و با ظرفیت و با اغتنام فرصت، از استادان، اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان انتظار دارم با شناخت مسائل و مشکلات منطقه‌ای و ملی، با استفاده از روش‌های علمی، جهت تحقق سیاست‌های علم و فناوری دولت، ترویج فرهنگ کسب و کار دانش‌بنیان، ترویج فرهنگ کارآفرینی، با محوریت تحقیقات کاربردی در توسعه فن‌آ‌وری و تکمیل چرخه تبدیل علم به ثروت ایفای نقش کنند و در بُعد بین‌المللی نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی همجواری با کشورهای مسلمان عرب، نقش کلیدی را ایفا نمایند.
    به دانشگاهیان عزیز توصیه می‌کنم با استفاده از تمامی نیروها و اقوام و دیگر توانمندی‌های منطقه، در ایجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنیان در جهت توسعه علمی کشور همت گمارند و زمینه احیای تمدن عظیم ایرانی - اسلامی و تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی را فراهم آورند. از دانشجویان و دانش‌پژوهان می‌خواهم با استفاده از فضای مناسب و امکانات و اساتید فرهیخته در تداوم توسعه علمی کشور و استقلال آن نقش آفرینی کنند.                                       
   امیدوارم با استعانت از الطاف الهی بتوانیم گام‌های موثری در ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی برداریم و در آینده‌ای نزدیک شاهد قرار گرفتن ایران عزیز در میان کشورهای برتر جهان از نظر علم و فناوری و مرجعیت علمی کشور در منطقه و جهان باشیم.