پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آمـوزش عالی

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۵ کد : ۷۵۷۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۱۹
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی  را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان کشور تبریک گفت .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،متن پیام د...
پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آمـوزش عالی
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری با صدور پیامی آغاز سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی  را به جامعه دانشگاهی و دانشجویان کشور تبریک گفت .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،متن پیام دکتر فرهادی به شرح ذیل است:


         آغـاز سـال تحصیلی 95 – 1394 را به استادان، پژوهشگران، فناوران، مدیران و کارکنان خـدوم و خستگی¬ناپذیر و دانشجویان سرافراز و گرامی به¬خصوص دانشجویان جدید تبریک می¬گویم.
       نقش و منزلت تاریخی دانشمندان مسلمان و ایرانیان در پیشرفت علوم در جامعه علمی جهانی بر کسی پوشیده نیست و امروز، خبرهای افتخارآمیز و غرورآفرین از رشد و ارتقای مستمر جایگاه علمی ایران اسلامی تائیدی دوباره و نمادی از پویایی و شکوفایی علمی ایران عزیز در عرصه¬های بین¬المللی است.
         بدون تردید جایگاه اندیشمندان، دانش¬پژوهان و سرمایه¬های اصیل و گرانبهای اجتماعی در اخلاقیات دنیای کنونی و نیز در اقتصاد مبتنی بر دانایی، به همراه نوآوری و اندیشه¬های پاک و پویا رقم می¬خورد و منابع انسانی عوامل بی¬بدیل در شاخص¬های اصلی توسعه پایدار و همه جانبه به شمار می¬آیند.
       جامعه علمی و دانشگاهی کشـور بر پایه آموزه¬های اسلام که "یعلوا و لا یعلی علیه" مجدّانه سعـی می¬نماید با اتکا به حمایت¬های بی¬دریغ مقام معظم رهبری از برنامه¬های کیفی¬سازی و توسعه هدفمند آموزش عالی، ضمـن تحقق بخشیدن به دانشگاه¬های نسـل سـوم و کـارآفرین، بـر پایه برنامه¬های آمایشی کـلان به تربیت دانشجویان توانمند، با انگیزه و برخوردار از اخلاق نیکو مبادرت داشته و همزمان با افزایش همکاری¬های علمی بین¬المللی، افق¬های جدید و روشنی را در رسیدن به مرجعیت علمی منطقه و جهان اسلام باز ترسیم نماید.
         امیدوارم در پرتو الطاف و عنایات الهی هر روز جایگاه چشمگیرتر در مراتب فضیلت و علم و اخلاق را در کشور نظاره¬گر بوده و در آینده¬ای نزدیک قرار گرفتن ایران عزیز اسلامی را در تراز جهانی از نظر علم و فناوری شاهد باشیم./
       
                                                                                  دکتر محمد فرهادی
                                                                                        شهریور 1394