پیام وزیر علوم به مناسبت برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری

۱۰ آذر ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۰ کد : ۷۵۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۴۹
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری ، پیامی خطاب به پژوهشگران و فناوران شرکت کننده در این نشست صادر کرد .به گزارش روابط عمومی و...
پیام وزیر علوم به مناسبت برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به مناسبت برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری ، پیامی خطاب به پژوهشگران و فناوران شرکت کننده در این نشست صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل پیام دکتر فرهادی بدین شرح است :
 اکنون که خانواده فناوری کشور جهت برگزاری چهارمین کنفرانس بین­المللی مدیریت فناوری در جزیره زیبای کیش دور هم جمع شده­اند، فرصت مغتنمی است که سیاست­های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در جهت توسعه فناوری و نوآوری کشور اعلام کنیم.
همان گونه که در برنامه­های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی اعلام گردید، سیاست مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این دوره تبدیل دانشگاه­های کشور به دانشگاه­ کارآفرین و تکمیل حلقه علم به تولید، و توسعه شرکت­های دانش­بنیان است.
لازمه این کار ایفای نقش بسیار فعال استادان و دانشجویان دانشگاه­ها در توسعه فناوری و نوآوری است. در این راستا اقدامات زیر انجام خواهد شد:
1.      بها دادن به پژوهش­های مسئله محور که از سوی نهادهای کشور تعریف می­گردد و به منظور حل مسائل و مشکلات محلی و منطقه­ای انجام می­شود.
2.      همکاری مشترک با شرکت­های بزرگ، کوچک و متوسط در امر تحقیقات مشترک با سرمایه­گذاری طرفین در آنها . هدف این بخش این است تا اینکه به هدف­گذاری انجام شده از طرف رهبر انقلاب مبنی بر هزینه کرد 4% درآمد ناخالص ملی در تحقیقات دست یابیم.
3.      تأسیس شرکت­های دانشگاهی توسط استادان دانشگاه ها جهت تجاری سازی فناوری­هایی که در دانشگاه­ها به آنها دستیابی پیدا می­شود و طبق قانون برنامه چهارم توسعه مجاز شناخته شده است.
4-    تعریف دوره­های مشترک توسط دستگاه­ها و شرکت­های بزرگ، کوچک و متوسط جهت توسعه دانش آنها.
سخن آخر این که، وزارت علوم در این دوره با اعتمادسازی و همکاری بسیار نزدیک با نهادهای علمی و فناوری کشور درصدد ارتقای سطح علمی و فناوری کشور به عنوان پیشران تولید ثروت ملی خواهد بود.
سلامتی و موفقیت کلیه افراد حاضر در این کنفرانس را از خداوند متعال خواهانم.