پیام نوروزی دکتر رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران

۲۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۱ کد : ۷۵۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۶۹
در آستانه سال نو خورشیدی پیامی از سوی دکتر محمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام به شرح زیر است: نوروز مظهر نونگاری و تجلی دو...
پیام نوروزی دکتر رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران
در آستانه سال نو خورشیدی پیامی از سوی دکتر محمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
نوروز مظهر نونگاری و تجلی دوباره شدن است. فرصتی که منشاء بازخوانی حقیقت¬ طبیعت و واقعیت رحمت خداوندی است که از پس اراده¬ او نیستی و زندگی تعبیر می¬شود. فلسفه¬ای که در ذات خود هدفمندی و دانش بنیادی هستی را به صراحت اعتلا می¬بخشد. نوروز، کانون بایدهایی است که در حسن اتفاق¬شان می¬توان روزهای نویدبخش¬تری را آرزو کرد. نوروز در راه است و این امید که روزگار در راه، روزگار شکوفایی مشارکت علمی و بهار دانش باشد، روشن¬ترین چراغ امیدی است که در جان و دل ما تلالو افکنده است.
دانشگاه امروز، ثمره¬ دوراندیشی معمار انقلاب است که دانشگاه را از اولویت¬های توسعه¬ فرهنگی جامعه بر می¬شمرد. رسالتی که اکنون نیز در رویکرد متعالی مقام معظم رهبری بدان تاکید شده است و از این روست که ما متعهدیم که با مجاهدت علمی و دانش¬اندوزی و تکریم اصحاب دانش، در روشنایی بخشی دانشگاه اهتمام ورزیم. دعای خیر خدمتگزار این عرصه در سرزمین دانایی و صنعت خوزستان، اعتلای روزافزون پرچم جمهوری اسلامی ایران و برافراشته¬تر شدن چراغ دانش این مرز و بوم است. از سر صدق تلاش نماییم تا بانگ سربلندی و توانایی ایرانیان، خوشایندتر به گوش آید و بر دیده بنشیند.
توجه دانشگاهیان به تحقق رویکرد متعالی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریت جهادی از جمله حقیقت¬هایی است که مایه¬ افتخار و آّرزومندی جامعه¬ علمی کشور گردیده است. نوروز پیش رو را به فال نیک می¬گیریم و هفت سین امید خود را به تبرک کتاب الله و عطر ایام فاطمی که با عطر بهار طبیعت ممزوج گردیده است، پاس می¬داریم.