پیام سرپرست دانشگاه سمنان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۸ کد : ۷۵۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۳
دکتر عباس هنر بخش رئوف سرپرست دانشگاه سمنان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94 - 93 پیامی صادر کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: سپاس خداوند عزیز حکیم را که هر ساله با فرا رس...
دکتر عباس هنر بخش رئوف سرپرست دانشگاه سمنان به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94 - 93 پیامی صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: سپاس خداوند عزیز حکیم را که هر ساله با فرا رسیدن ماه مهر، دانشگاه ها رنگ و بوی زندگی و طراوت را به خود می گیرند و با عطر وجود دانشجویان و دانش پژوهان معطّر می گردند، مقدم شما ره پویان علم و دانش گلباران، و دانشگاه سمنان به افتخار قدومتان نور باران باد.
تقارن هفته دفاع مقدس را با بهار دانش و تعلیم و تربیت گرامی داشته و آغاز سال تحصیلی جدید را به همة دانشگاهیان و بویژه دانشجویان جدیدالورود تبریک و تهنیت می گویم، امید است این تقارن و هم زمانی خجسته، آغازی بر یک حرکت پرشتاب علمی و شکوفائی و بالندگی کشور عزیزمان باشد.
سال 1393 که به فرمایش مقام معظم رهبری به سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریت جهادی» مزیّن شده است، با توجه به رسالت وجودی دانشگاه به عنوان مهم ترین و اصلی ترین رکن توسعه و مهم ترین ابزار دسترسی به استقلال فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مسئولیتی بس شگرف و بزرگ را برای تمامی دانشگاهیان تأکید و تعریف می کند؛ که در این راستا « دانشگاه سمنان به عنوان نگین اندیشه و خردورزی خطّه کویر و بزرگ ترین دانشگاه جامع استان سمنان »، نیازمند به عزمی جزم برای یافتن نقش مهم و اساسی خود در اعتلای فضای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه می باشد و این مهّم جز به مدد، تلاش و اهتمام ارزنده تمامی ارکان آن اعّم از دانشجویان ارجمند، اساتید بزرگوار و کارکنان محترم و شریف میسّر نخواهد بود.
در آستانه فرا رسیدن دوباره بهار علم و دانش، فرصت را مغتنم شمرده و مجدداً حضور یکایک دانشجویان را در دانشگاه سمنان خیر مقدم و شادباش عرض کرده و امیدوارم در طول سال تحصیلی پیش رو، دانشجویان با تکیه بر توانمندی ها و استعدادهای خود، و با استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه، همراه با اساتید، مدیران، کارشناسان و کارکنان دانشگاه در محیطی پر نشاط به فعالیت علمی پرداخته و حضور حقیقی و تأثیر گذار خود را در عرصه های علمی و فرهنگی جامعه به اثبات برسانند.
بی شک تولید علم آمیخته با ایمان اصلی ترین رسالت مجموعه دانشگاهی می باشد و برای نیل به این آرمان متعالی و ایجاد دانشگاه تمدن ساز و در راستای سیاست های « دولت تدبیر و امید »، می بایست روحیه علم محوری توام با تدبیر، دانایی و امید بر جامعه مسلط شود، و لازمه این مهّم تلاش و کوشش شما عزیزان در دانشگاه و بسط افق های علمی کشور می باشد.
امید است مدیران و اساتید ارجمند پرتلاش و متعهد دانشگاه، هم چون گذشته بستر مناسب را برای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان عزیز فراهم کنند.
از درگاه یگانه سبحان برای تمامی عزیزان در سال تحصیلی جدید، موفقیت، بهروزی و نیک فرجامی آرزو می کنم.