پیام سرپرست دانشگاه زابل به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ کد : ۷۵۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۱
دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل به مناسبت 20 فروردین ماه، «روز ملی فناوری هسته ای» پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: بیستم فروردین ماه "ر...
دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل به مناسبت 20 فروردین ماه، «روز ملی فناوری هسته ای» پیام تبریکی صادر کرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
 بیستم فروردین ماه "روز ملی فناوری هسته ای" یادآور ایمان و عزم ملی دانشمندان و محققان ایران اسلامی در اثبات توانمندی های علمی کشور و اوج اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران برای حرکت در مسیر رشد علمی و تکنولوژی و بومی سازی صنعت انرژی هسته ای است.
آنچه امسال بیشتر از سال های گذشته بر اهمیت این روز می افزاید، موفقیت ستودنی و افتخارآمیز تیم مذاکره کننده هسته ای در تثبیت حقوق هسته ای ایران و رفع تمامی مسائل و مشکلات کشور عزیزمان در زمینه استفاده صلح آمیز از این فناوری و قرار گرفتن اقتصاد ایران در مدار اقتصاد جهانی است.
امروزه با تحقق ارادۀ تاریخ ساز ملت ایران صدای صلح، عزت و فرهیختگی ایران اسلامی در جهان طنین‌انداز گشته است. برجام، فرجام و سرانجامِ مقاومت، خردورزی و تدبیر و اراده ملتی است که با جنگ و خشونت مخالف است و منطق، مذاکره و جدال احسن را برگزیده ‌است.
 اینجانب ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدای سرافراز هسته‌ای و تلاش های مستمر تیم مذاکره کننده هسته ای در تحقق توافق هسته ای، روز فناوری هسته ای را شادباش گفته و خدا را شاکرم که در سایه توانمندی های علمی و پژوهشی دانشمندان ایرانی و دولت تدبیر و امید، امکان استفاده از این صنعت در کشور عزیزمان بیش از پیش مهیا شده است.