پیام رئیس سازمان برنامه بودجه کشور به همایش ملی توسعه در دانشگاه یزد

۲۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ کد : ۷۴۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۹
در آیین افتتاح همایش ملی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد و چشم‌انداز آن در افق 1404 که در دانشگاه یزد برگزار شد،‌پیام دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور قرائت شد. به گزارش رو ...
در آیین افتتاح همایش ملی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد و چشم‌انداز آن در افق 1404 که در دانشگاه یزد برگزار شد،‌پیام دکتر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور قرائت شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در پیام دکتر نوبخت آمده است:
سند چشم انداز 1404 جمهوری اسلامی ایران از شوق آورترین و تهییج برانگیزترین اسناد راهنما و هدایت گر توسعه کشور در ابعاد اجتماعی - سیاسی ، علمی - فرهنگی و اقتصادی است که اهتمام به آن وظیفه ملی و شرعی آحاد جامعه و نیز قوای سه گانه و کلیه نهادها و دستگاه‌های کشور است.
در این سند 'ایران ' در افق 1404 کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی ، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی ، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل است.
به رغم گذشت نیمی از دوره چشم انداز و اهتمام ناکافی در گذشته و حتی برخی کم فهمی ها ، بی توجهی به آن ، به حول و قوه الهی عزم راسخ بر این است که در دهه دوم ، همه توان و مساعی خود را در تحقق اهداف این سند به کار بندیم.
در این راستا دو عزم جدی نخبگان ، متخصصان ، صاحب نظران و اساتید حوزه و دانشگاه به عنوان قشر فرهنگ ساز و ارزش آغارین در همه حوزه های علم و معرفت و نیز به عنوان پرچم دار و پیشگام توسعه و پیشرفت کشور باید به استعانت طلبیده شود.
اول، عزم و مجاهدت جدی برای تقویت شوق و امید در جامعه و نسل جوان کشور برای توسعه و پیشرفت روزافزون کشور و دوم اهتمام به شکوفایی استعدادها و ظرفیت های مناطق و استان های کشور در زمینه های علمی ، فناوی ، صنعتی ، کشاورزی ، گردشگری ، تجاری ، بازرگانی و ارتقای توان بهره گیری بهینه از منابع و جلوگیری از هدررفت و استفاده ناکارآمد از آن.
اینک مقارن با شروع دهه دوم سند چشم انداز و نیز برنامه ششم توسعه کشور ، تلاش و توجه شایسته دانشگاه یزد در همراهی با سازمان برنامه و بودجه استان و جلب همکاری جمعی دیگر از نهادهای علمی و دانشگاهی استان را در برگزاری نخستین همایش ملی توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی استان یزد و چشم انداز آن در 1404 ارج نهاده و همچون سایر عرصه های حضور و مشارکت دارالعباده یزد، انتظار داریم دستاوردهای این همایش ، الهام بخش سایر دانشگاه‌ها و نیز استانهای کشور در جهت تعالی اندیشه و برنامه ریزی مدبرانه برای پیشرفت کشور باشد.
قدردان و سپاسگزار کلیه دست اندرکاران و برگزارکنندگان همایش و نیز صاحب نظران و محققانی که به ارائه نظر ، اندیشه و دستاوردهای علمی خود در این همایش پرداخته اند هستیم و از خداوند سبحان برای همه این عزیزان سعادت و بهروزی آرزومندیم.