پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت روز قدس

۱۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۶ کد : ۷۴۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۲۸
دکترمحمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت روز قدس پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است :  روز قدس، از یادگارهای ارزنده‌ و تدابیر دوراندیشانه...
دکترمحمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت روز قدس پیامی صادر کرد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است : 
 روز قدس، از یادگارهای ارزنده‌ و تدابیر دوراندیشانه‌ی امام راحل (ره) است برای انسجام‌بخشی به صفوف مسلمانان از هر نژاد و دسته‌ای تا در برابر رخنه‌ی یهود و توطئه‌ی بدخواهان آیین بیداری‌بخش اسلام، در اتحادی شکوهمند و در حمایت از آرمان مردم مظلوم فلسطین قدرت خود را به نمایش گذارند.
بی گمان روز قدس، روز احیای هویت اصیل پیروان آیین محمدی (ص) و افشای ساز و کار جعلی رژیم غاصب صهیونیستی است، روزی که هر انسان آزاده‌ای، بویژه هر مسلمان راستینی باید به ندای وجدان بیدار خویش پاسخ گوید و در حمایت از چندین دهه مبارزه‌ی آزادی‌خواهانه‌ی ملتی ستم‌دیده، در اجتماع حامیان شرافت انسانی و دوست‌داران رهایی قدس شریف و مردم فلسطین از بند اسارت حضوری آگاهانه و کارساز داشته باشد.
در شرایطی که اشغال گران صهیونیست حاضر به پذیرش حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود نیستند بنا به فرموده مقام معظم رهبری تنها راهبرد مقاومت است که می‌تواند معادله‌ قدرت در سرزمین‌های اشغالی را به نفع حامیان اصلی آن تغییر دهد و تجربه تاریخی جنگ‌های 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه نیز به خوبی نشان می‌دهد تحقق آرمان آزادی قدس شریف و نجات مردم فلسطین، تنها از مسیر مقاومت و حمایت تمام عیار امت اسلامی از انتفاضه می‌گذرد.
امروز انتقاضه این ملت قهرمان و مبارز، خواب از چشم صهیونیسم و حامیان استکباری اش ربوده و می رود که به پیروزی نهایی و محو اسرائیل غاصب منجر شود. روز قدس مظهر یگانگی و وحدت امت اسلام در حمایت از برادران و خواهران هم کیش و مسلمان و نماد آیه شریفه " انّا امّتکم امة واحدة" است.
استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه یاسوج در تجدید میثاق با آرمان‌های والای شهیدان سرافراز، حضرت امام خمینی (ره) و تبعیت از فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله‌العالی) همگام با ملت شریف ایران در راهپیمایی روز قدس شریف حضور پیدا خواهند کرد و همچنین از عموم ملت بزرگ و انقلابی ایران، مردم شریف و همیشه در صحنه استان کهگیلویه و بویراحمد، عشایر سلحشور و جامعه دانشگاهی استان دعوت می‌کنند همچون گذشته با الهام گرفتن از آموزه‌های مترقی اسلام، با وحدت و انسجام با گام‌های استوار و فریادرسای خود، «آزادی قدس شریف» را مطالبه کنند.