پیام رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت یوم الله 22 بهمن

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۷ کد : ۷۴۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۱
دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل پیامی به مناسبت یوم ا... 22 بهمن صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترواثقی امیری آمده است: به طور قطع یکی از صحنه‌های پرشکو...
دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  پیامی به مناسبت یوم ا... 22 بهمن صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترواثقی امیری آمده است:
به طور قطع یکی از صحنه‌های پرشکوه و غرورآفرین تاریخ ایران، تحولاتِ عظیم مربوط به سال 1357 خورشیدی است که مبارزات حق‌طلبانه ملت ما را در رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نشان می‌دهد. تاریخ به ما می‌گوید که: فساد در رژیم حاکمِ پهلوی خانه کرده، اعتقادات مردم و سنت‌های مورد قبول جامعه مورد بی‌مهری حکومت وقت قرارگرفته و ازسویی دیگر استبداد تا به دندان مسلح رژیم حاکمِ پهلوی هر فریادی را در گلو خفه کرده و فرصت هرگونه اعتراض را از مردم سلب کرده بود.
 بسیاری از نیروهای تحصیل‌کرده و آزاداندیشِ جامعه در زندان‌های قرون وسطایی رژیمِ شاه شکنجه‌های ساواک را برپشت و پهلوی خود لمس می‌کردند. درچنین شرایطی نارضایتی‌ها تا اعماق جامعه نفوذ کرده و زمانه آبستنِ حادثهِ عظیم انقلاب بود.
 امام خمینی (ره) که چهاردهمین سالِ تبعید خود را در عراق سپری می‌کردند سکان هدایتِ کشتی انقلاب را به دست گرفتند و با پیام‌های شورانگیز خود آحاد ملت را به این نهضت فراخواندند. طوفانِ انقلابِ مردم دراندک مدتی طومار خاندان پهلوی را درهم پیچید و پایان حکومتِ شاهان را بر این سرزمین اعلام کرد و به این‌گونه در بامدادان 22 بهمن 1357 آفتاب جمهوری اسلامی از پس ابرهای تیره حکومت استبداد و ازمشرق تاریخ ما طلوع کرد. دراین انقلاب بزرگ ملت ما فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های بزرگی به نمایش گذاشت و شهدای بزرگ و گرانقدری را در راه رسیدن به آرمان های والای خود تقدیم کرد.
اکنون ما وارثانِ انقلابِ بزرگی هستیم که سی و ششمین سالگرد پیروزیش را جشن می‌گیریم. به روح همه مردان و زنانی که دلیرانه بر دیوِ استبداد شوریدند و نظام جمهوری با محتوایی مبتنی بر اسلام را پی افکندند درود می‌فرستیم. اسلام خواهی و استبدادستیزی که از آرمان های بزرگ انقلاب 57 می‌باشد، در ذاتِ خود عدالت‌محوری، ظلم ستزی و فساد گریزی را به همراه دارد.
دانشگاه یکی از خواستگاه‌های اصلی انقلاب و از نخستین پایگاه‌های نهضتِ ملت ما بوده است و ما به‌عنوان نسل امروز دانشگاهی وظیفه داریم که صادقانه از این آرمان های ناب و سعادت‌بخش پاسداری کنیم، تا وارثانی شایسته برای آن عزیزان باشیم.
اینجانب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مردمِ شریف به ویژه دانشگاهیانِ، رهبرمعظم انقلاب و دولت تدبیر و امید تبریک گفته، ایرانی آباد، آزاد و سربلند همراه با ملتی رشید را از درگاه خداوند بزرگ آرزومندم و اطمینان دارم که دانشگاهیان همانند همه آحاد ملت با حضور در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر حمایت خود را از این دستاورد مهم اعلام خواهند داشت.