پیام رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت 22 بهمن

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۴ کد : ۷۴۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۴
دکتر جواد واثقی امیری، رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، پیامی به مناسبت 22 بهمن صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن پیام به شرح ذیل می باشد:بیست و دو بهمن سالروز طلوع خورشید انقلاب اسلامی...
دکتر جواد واثقی امیری، رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، پیامی به مناسبت 22 بهمن صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن پیام به شرح ذیل می باشد:
بیست و دو بهمن سالروز طلوع خورشید انقلاب اسلامی در افق 1357 بر ملت بزرگ، رهبر معظم و دولت سرافراز ایران اسلامی مبارک‌ باد. در سالروز این اتفاق بزرگ و کم نظیر که همچون ستاره‌ای پرفروغ در بلندای تاریخ کهن سرزمین ما می‌درخشد، به معمار بزرگ انقلاب و شهیدان راه آزادی ادای احترام می‌کنیم و به روح بلندشان درود می‌فرستیم. انقلاب اسلامی ما به دنبال مبارزات حق‌طلبانه ملت بزرگ ایران علیه ظلم، فساد و استبداد به بار نشست و جمهوری اسلامی به عنوان محصول این تلاش عظیم اسقرار یافت. هدف ملت از استقرار نظام جمهوری اسلامی ساختن کشوری نمونه مبتنی بر ارزش های الهی و معنوی با حفظ کرامت، مصالح و حقوق مردم و در یک کلمه مردم‌سالاری دینی بود. جمهوری اسلامی حکومتی برآمده از مردم است که در آن مردم صاحب کشور خویش و حاکم بر سرنوشت خویش هستند. حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش در تعبیر زیبای امام خمینی که فرمود  " میزان رای ملت است" تجلی یافت و در طول سال‌های متمادی، مردم با شرکت در انتخابات این حق مسلم خویش را استیفا کردند.
امسال همزمان با سی و هفتمین سالگرد پیروزی خاطره‌انگیز انقلاب، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم. خدای را شاکریم که با تدبیر دولت مذاکرات هسته‌ای فرجامی نیک یافت و کشور ما گردنه‌ای سخت در جاده دیپلماسی را پشت سر گذاشت. در عین حال در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که جنگ و آتش‌افروزی در گرداگرد خاک‌های سرزمینی ما بیداد می‌کند. باز هم خدای را شاکریم که نعمت امنیت برقرار است. شرکت فعالانه و انتخاب آگاهانه مردم در انتخابات پیش‌رو می‌تواند تداوم بخش نعمت بزرگ امنیت در کشور ما باشد. امیدواریم که  در سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی بتوانیم مجلسی هم راستا با اهداف بلند انقلاب، همگام با مصالح ملی و همدل با دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات اقتصادی، تنگناهای معیشتی، خروج از رکود و تورم و ایجاد اشتغال مولد انتخاب نمائیم تا شاهد ایرانی آبادتر و سرافرازتر باشیم.