پیام رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

۰۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۸ کد : ۷۳۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۹
دکتر علی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: حلول ماه مبارک و با برکت رمضان ماه ضیافت...
دکتر علی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
حلول ماه مبارک و با برکت رمضان ماه ضیافت الهی را به محضر یکایک مؤنین روزه دار و بویژه جامعه دانشگاهی کشور صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می کنم.
خدای متعال را شکرگزاریم که بار دیگر بر ما عنایت فرمود و ما را مهمان سفره پر مهر خود قرار داد. امیدوارم همه ما بتوانیم حداکثر بهره معنوی را از این ماه پر فیض و نعمت برده و ره توشه مطلوبی برای زندگی دنیوی و اخروی خود برداریم.
همچنین از خدای رحمان و رحیم می خواهم که در شب های قدر بهترین مقدرات برای همه مسلمین و بویژه کشور عزیزمان رقم بخورد.
امسال ماه مبارک رمضان را در حالی آغاز می کنیم که متأسفانه در جهان اسلام با وضعیت مناسبی روبرو نیستیم.
دست پلید دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین این بار از آستین رژیم آل سعود بیرون آمده و ملت مسلمان و مظلوم یمن را به خاک و خون کشیده و اکنون که در آستانه حلول این ماه پر برکت قرار گرفته ایم، کماکان دست از جنگ افروزی و خشونت حتی علیه غیرنظامیان، زنان و کودکان بر نمی دارند.
اوضاع مسلمین در عراق و سوریه نیز چندان بهتر از مردم عراق نیست و مسلمانان این کشورها نیز با آتش فتنه دشمنان دست به گریبانند.
هرچند که ایمان داریم همچون گذشته و بنا به وعده الهی این ظلم و هر ظلمی در عالم پایدار نبوده و نخواهدبود و پیروزی نهایی از آن امت اسلام خواهدبود، از این اوضاع شکوه به پیشگاه قطب عالم امکان کرده و از وجود مقدس ایشان طلب استمداد می کنیم.
همچنین هم صدا با همه آزادیخواهان جهان حملات وحشیانه رژیم آل سعود علیه غیرنظامیان مظلوم یمن را محکوم کرده همچنان که بارها و بارها گفته و بر آن تأکید کرده ایم برای مقابله و نابودی داعش و سایر گروه های تروریستی که در طول سال های اخیر ظهور و بروز نامبارک کرده اند، راهی به جز وحدت دنیای اسلام و یکپارچگی علیه فتنه انگیزان وجود ندارد.
از خدای متعال می خواهیم که در این ماه پر از رحمت زمینه اتحاد و وحدت مسلمین در همه جای عالم را فراهم کرده تا هیچ مسلمانی گرفتار جنگ افروزی و ظلم و خشونت نشود.