پیام رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۳ کد : ۷۳۷۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۶
دکترمحمد میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا پیامی صادرکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترمیرزایی آمده است: امسال روز بزرگداشت شهدا و ایام شهادت حضرت زهرا...
دکترمحمد میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا پیامی صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترمیرزایی آمده است:
امسال روز بزرگداشت شهدا و ایام شهادت حضرت زهرا سلام اله علیها هم زمان شده است، شهیدان ما نیز مانند بانوى بزرگوار اسلام در راه حق به شهادت رسیدند، که براى کتمان و اخفا آن، از همه ابزارها و وسائل زمان، استفاده مى شد.
سنت لایتغیر الهى نگذاشت که زهراى مرضیه، در پشت حجاب غلیظ اوهام پنهان بماند و آن ستاره درخشان، درگذشت زمان به خورشیدى تابان بدل شد و این درخشندگى و فزایندگى، ادامه خواهد داشت. نام و یاد شهیدان عزیز ما نیز همانند سیده عالمیان، با گذشت زمان نورانى تر و نافذتر خواهد شد.
رهاشدن از تعلقات حقیر مادّی است که چنین انسان‌هایی را به آن‌چنان توانایی شگفت‌انگیز می‌رساند. شهیدان عزیز ما و خانواده‌های صبور و بزرگواران آنان که برای خدا از نفیس‌ترین داشته‌های عالم مادّی چشم پوشیدند، در صفوف مقدّم چنین انسان‌هایی قرار دارند.
شهیدان تجسّم شگفتی‌ها و زیبایی‌های دوران جهاد فی‌سبیل‌اله眼 هستند. راز بزرگ پیروزی درهمه‌ میدان‌ها، ازخودگذشتگی است و انسان‌های ازخودگذشته و فداکارند که ملت‌های خود را به اوج شکوه و عظمت می‌رسانند و جهاد، مقاومت و ایستادگی بخشی از هویت و تاریخ هر ملتی را تشکیل می‌دهد.
روز شهید یعنی روز ایثار، فداکاری، مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوز، یعنی روز عزت و سربلندی، نه تنها برای یک خانواده که برای یک ملت و برای یک تاریخ، این روز بزرگ را گرامی و پاس می‌داریم. از خداوند بزرگ می‌خواهیم قدردان راه و خون شهیدان و همه ایثارگران و ادامه‌ دهنده مسیر و آرمان‌های آنها و اهدافشان باشیم. پروردگارا شهیدان را در جامعه ما روز به روز عزیزتر فرما و همه مشتاقان شهادت را توفیق پیوستن به آن کاروان مبارک در سیر عرشى و ربوبى اش، عنایت کن، آمین با رب العالمین.