پیام رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز قدس

۱۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۴ کد : ۷۳۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۷
دکتر محمد میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز قدس پیامی صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است :  مسجدالاقصی اولین قبله‌ای ...
دکتر محمد میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت روز قدس پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است : 
 مسجدالاقصی اولین قبله‌ای است که مسلمانان صدر اسلام بدان سوی نماز گزاردند، همچنین یکی از مکان های مقدسی است که در پیشگاه مسلمانان از احترام و قداست بالایی برخوردار می‌باشد. این حرم شریف سال هاست که مداوم و بی‌وقفه تاخت و تازهای خشونت‌بار صهیونیست‌ها را در جای جای خود تجربه می‌کند و سنگینی چکمه‌های نژادپرستان صهیونیست را بر صحن و سرای خود لمس می‌نماید. قلبش مجروح از آتش ظلمی است که بر سر فلسطینیان می‌بارد و سینه‌اش داغدار هزاران مرد و زن و کودک فلسطینی است که سال هاست با رویای آزادی میهن خویش در نبردی نابرابر با صهیونیست‌های اشغالگر در خون خود می‌غلتند.
معمار بزرگ انقلاب اسلامی روح خدا خمینی(ره) برای جلب توجه مسلمانان به وضعیت رقت‌بار  سرزمین فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند و از همه مسلمانان خواستند تا برای حمایت از فلسطینیان تحت ستم و قدس شریف به‌پا خیزند و فریاد دادخواهی خود را به گوش جهانیان برسانند. امروزه با کمال تاسف، مسلمانان منطقه شاهد مصایب دیگری هستند. از خشونت کوری که در عراق و سوریه مسلمانان را در چاه تعصب قربانی می‌کند تا بمب‌هایی که از زرادخانه‌های بی‌خردی پادشاهان بی‌کفایت بر سر مردم یمن می‌ریزد و این قصه پر غصه جدیدی است که در کنار حکایت غم‌بار فلسطین حیات مسلمانان منطقه را هدف قرار داده است.
اینجانب ضمن لبیک به دعوت تاریخی امام‌ خمینی (ره) جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس، از همه اقشار بویژه از دانشگاهیان محترم می‌خواهم تا همراه سایر اقشار جامعه با حضور در راهپیمایی این روز حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام نماییم.