پیام رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-94

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۱ کد : ۷۳۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۳
دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-94 پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: دانشجویان عزیز، استادا...
دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به مناسبت آغاز سال تحصیلی 95-94 پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
دانشجویان عزیز، استادان گرانقدر و همکاران گرامی، سال تحصیلی دیگری را با یاد و نام خداوند متعال در حالی آغاز می کنیم که قلب و دیده‌هایمان افق روشنی از موفقیت و بالندگی را پیش رو می بیند و آرزومند است.
طلیعه بهاری دیگر از فصل تکاپو و پر از تلاش تعلیم و تربیت را با یاری خداوند و امید به الطاف بی کرانش نظاره گریم؛ فرزندان عزیز، ورود شما دانشجویان جوینده علم و معرفت را به جامعه دانشگاهی و بویژه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) صمیمانه تبریک گفته و امیدوارم در سایه همدلی و همزبانی و با تلاشی بیش از پیش، هم موجبات رشد و شکوفایی استعدادهای خدادادی و بالقوه خود را فراهم کرده و هم سرمایه گرانقدری در اعتلای جامعه و کشور عزیزمان ایران باشید.
دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان دانشگاه مادر در استان و دانشگاهی با بعد بین المللی و نیز مزین بودن به نام رهبر کبیر انقلاب، دارای جایگاهی مهم در کشور است، این دانشگاه در طول نزدیک به ربع قرن از فعالیت خود دستاوردهای درخشانی در کارنامه خود داشته و همواره با بهره‌گیری از اعضای هیئت علمی مجرب و ارتقای سطح آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ورزشی تلاش کرده تا دانش آموختگان شایسته‌ای را به جامعه تحویل دهد.
توسعه علمی کشور که از خواسته ها و مطالبات برحق جامعه کنونی و بویژه جامعه دانشگاهی است جز با اندیشه بالنده و تعالی طلب و فعالیت و مشارکت در این عرصه تحقق نخواهد یافت و با توجه به نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی، مسئولیت شما دانشجویان و استادان در این عرصه بسی سنگین تر و بسیار سرنوشت ساز است
یکی دیگر از وظایف و رسالت دانشگاه‌ها نهادینه کردن و پاسداشت ارزش های ملی و اسلامی و نیز تبیین آنها در محیط‌های علمی، فرهنگی و آموزشی است که اهتمام شما استادان، دانشجویان و جامعه دانشگاهی در رعایت ارزش های مذهبی و شئون اخلاقی و قانونی قطعا نقشی بسزا در تحکیم و فراگیر شدن این ارزش ها در دانشگاه و جامعه خواهد شد.
دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در افق و چشم‌انداز بلند مدت خود ارتقای بالای جایگاه منطقه ای و به ویژه بین المللی را در برنامه خود دارد و در این مسیر از هر اندیشه و ایده خلاقانه که یاریگر ما باشد استقبال می کند. با وجود چالش‌ها، مشکلات و محدودیت‌های دانشگاه از همه شما عزیزان دانشجو، استادان و کارمندان انتظار است که با ایجاد فضایی از تلاش و امید در راستای ارتقا و اعتلای علمی و فرهنگی دانشگاه و منطقه و رسیدن به آن جایگاهی که بسیار فراتر از جایگاه فعلی دانشگاه که همانا جایگاه شایسته ملی و بین المللی است بکوشیم که این امر با توکل به ایزد منان و درایت و تدبیر شما دور از دسترس نخواهد بود.
امیدوارم یکایک شما جامعه دانشگاهی، سالی سرشار از موفقیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی پیش‌رو داشته و برای همه عزیزان آرزوی توفیق روزافزون در سال تحصیلی جدید را دارم.