پیام رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت هفته معلم

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۵ کد : ۷۳۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۲
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت هفته معلم پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: با فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت ماه - که به مناسبت شهادت فی ...
پیام رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت هفته معلم
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت هفته معلم پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
با فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت ماه -  که به مناسبت شهادت فیلسوف شهیر و معلم بزرگ انقلاب استاد شهید مرتضی مطهری "روز معلم" نامگذاری شده است ،یاد و خاطرۀ  این استاد بزرگ و همۀ معلمانی را  که بر تخته‌های سیاه، سپید بختی و سعادت و توسعۀ  ایران اسلامی را نگاشتند گرامی می‌دارم.
 روز معلم روز خدا و روز انسانیت است. بشریت هر چه دارد از برکت وجود معلمانی است که شمع صفت سوخته‌اند و به جامعه روشنی و گرمی بخشیده‌اند. روز معلم روز خداست چون  خداوند اولین معلمی بود که اسمای الهی را به آدم آموخت و روز معلم روز انسانیت است چون معلم قلب تپندۀ جامعه است که امید و حیات را در کالبد انسان‌ها می‌دمد و سبب پویایی، سرزندگی و نشاط آنها می‌شود تا مسیر زندگی شرافتمندانه را به سوی کمال بپیمایند و بار امانت الهی را که بر دوش آنهاست به مقصد برسانند و شایستگی مقام "خلیفه‌اللهی" را پیدا کنند.
باری بزرگداشت جایگاه والای معلم منحصر به روزی خاص نیست، بلکه لحظه لحظۀ زندگی ما به معلم  و نقش او پیوند خورده است.
آری، معلمی شغلی شریف و والاست، اما به همین اندازه هم سختی و دشواری دارد. به تعبیر معمار کبیر انقلاب معلمی شغل انبیاست و انبیا اسوه و الگوی جامعه‌اند، لذا شغل معلمی هم مسوولیت خطیری است که حتی با عشق هم پیمودن آن بس سخت و نفس‌گیر است.
این جانب روز معلم و  هفتۀ آموزش را به همۀ معلمان گرامی و همکاران ارجمند در دانشگاه بیرجند تبریک می گویم و برای یکایک این عزیزان توفیق انجام وظیفۀ خطیر معلمی را از درگاه یگانه دادارهستی آرزومندم.