پیام رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۰ کد : ۷۳۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۱
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: «آری» بزرگ و محکم ملت ایران در ١٢ فروردین 1358 ب...
پیام رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
«آری» بزرگ و محکم ملت ایران در ١٢ فروردین 1358 به جمهوری اسلامی آغاز و استمرار نظامی را رقم زد که دارای دو ویژگی مردمی بودن و الهی بودن است. این نظام تبلور ایمان و اتحاد و تجلی ایستادگی و اراده ملت بود که با نثار خون هزاران نفر از بهترین‌های ملت با رهبری پیامبر گونه حضرت امام خمینی (ره) به ثمر نشست .
تشکیل جمهوری اسلامی نه تنها اراده ملی ایرانیان را بر سرنوشت خود تثبیت کرد و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه این بارقه امید در دل محرومان و مستضعفان جهان درخشید و بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را در کلام معمار کبیر انقلاب یافتند که فرمود مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار به حقوق خود می رسند و فرقی بین زن و مرد و اقلیتهای مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست.
12 فروردین روز شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی و تجلی مقبولیت نظام مشروع جمهوری اسلامی است. این روز راکه از مهم‌ترین اعیاد و روز نو و شادی آفرین و باعث سـربلنـدی و مجد ملت ایـران است را به ملت بزرگ ایران بالاخص دانشگاهیـان فرهیخته تبریک و شـادباش می گویم، امید است با قدرت گفتمان و گفتمان سازی و با تکیه بر همدلی و همزبانی دولت و ملت، امسال شاهد پیروزی و شادمانی دیگری برای ملت ایران در بعد بین المللی باشیم . عزت و سربلندی ایران اسلامی را آرزومندم.