پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94-93

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۹ کد : ۷۳۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۳
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: سپاس خدایی را که نخستین آموزگار بشریت است و اسماء خویش را ...
پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی 94-93
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: سپاس خدایی را که نخستین آموزگار بشریت است و اسماء خویش را در مکتب عشق به آدم تعلیم داد و رسولان را با کتاب و حکمت و شریعت به سوی مردم فرستاد تا خلایق را هدایت نموده و قلوب آنان را به گوهر تزکیه بیارایند.
عزیزان دانشجو و اساتید گرامی!
دانشگاه ها وظیفه سنگین تربیت افراد و بلکه تربیت یک ملت را بر عهده دارند، تعلیم و تربیتی که سرنوشت کشورها و حتی در جوامع اسلامی، سرنوشت جهان اسلام را می تواند رقم زند و همگی آگاهیم که در این عصر و بحبوحه، اقتدار و به تبع آن نجات از استعمار و استثمار، از آن کشوری است که در تولید و به کارگیری علوم مقتدر باشد و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بارها بر سهم دانشگاه ها در مدیریت کشور تاکید فرموده اند و با این طرز تلقی می توان گفت دانشگاه ها، سنگرهای دفاعی یک کشور هستند.
با این تصور و با توجه به تجربیات سال های گذشته به عنوان یک آموزگار بر این مسئله صحه می گذارم که دانشجویی در هنگام خروج از دانشگاه موفق و در سرنوشت جامعه موثر بوده که از اولین روزهای ورود به دانشگاه، دو مسئله را مورد توجه قرار داده و برای رسیدن به آنها تلاش نماید: یکی عنصر علم و تحقیق و بهره برداری از علومی که می آموزد و دیگری معرفت و خودسازی معنوی که این دو در کنار هم و با هم، انسان ساز می باشند و بحمدالله در کشور اسلامی ایران، عرصه برای فعالیت در هر دو زمینه، در دانشگاه ها، فراهم است.
اگر پیشرفت و توسعه جامعه به دست دانشگاهیـان به وجود می آید، این امر مستلزم وجود اساتید دلسوز، مجرب، توانمند، معتقد به مبانی نظام، برخوردار از روحیه خدمت و پایبند به تعلقات دینی و میهنی و دانشجویان خلاق و پر تلاش، جویای علم و ساعی و مسئولین و کارکنان متعهد، همراه با سعه صدر در برخورد با دانشجویان عزیز می باشد تا منزلت دانشجو و کیان علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه اعتلا یابد . 
اکنون که دانشگاه ارومیه و همه دانشگاه های کشور در سایه سار شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران و راهبردهای دولت تدبیر و امید، به صورت امن، آزاد و آرام به سوی اهداف عالیه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود به پیش می روند امید است که حضور گرم و پر نشاط دانشجویان جدیدالورود، محیط علمی و فرهنگی دانشگاه ارومیه را پر بارتر و پویاتر از سال های گذشته کند.
آغاز سال تحصیلی جدید، ماه مهر و مهر ورزی را به طلایه داران علم، فرهنگ و ادب اعم از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه و دانشجویان، بویژه دانشجویان جدید الورود که به مدد تلاش مستمر و عالمانه، قدم به عرصه مقدس دانشگاه نهاده اند تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای همه ی این عزیزان سعادت دنیا و آخرت را مسئلت می کنم . 
در سال روز آغاز هفته دفاع مقدس، برای همه شهدای کشور به ویژه شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و شهدای علمی، آرزوی علو درجات نموده و از خداوند می خواهم ما را در طی طریق معرفتی آنان، آنچنان که مورد رضای اوست یاری فرماید. 
ذات اقدس الهی را بخاطر توفیق حضور در دانشگاه شاکریم و مفتخریم که با نام او و استعانت از خزانه بی پایان عنایت و به امید کسب رضایتش و ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج)، سال تحصیلی 94-93 را آغاز کنیم.