پیام رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

۱۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۱ کد : ۷۳۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۰
دکتر حسین غفوری چرخابی رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت روز جهانی قدس پیامی صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است : حمایت از مظلومان و رنجدیدگان عالم با هر آئین و مسلکی وظی...
پیام رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس
دکتر حسین غفوری چرخابی رئیس دانشگاه اردکان به مناسبت روز جهانی قدس پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام بدین شرح است : حمایت از مظلومان و رنجدیدگان عالم با هر آئین و مسلکی وظیفه ای اخلاقی و وجدانی است که آموزه های دینی نیز اهتمام ویژه ای به آن دارند. این اصل نه تنها وظیفه اخلاقی که گره خورده با اصول و مبانی سیاست خارجی دولت اسلامی نیز هست. از این رو مسلمان متعهد  در نظام اسلامی نمی تواند در برابر قساوت و سنگدلی ظالمان سکوت کند و به روزمرگی بگذراند که فرمود: «من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم». سکوت در برابر ظلم کمترین معنایش تأیید ستم و بیشترین اثرش افزونی گستاخی و جسارت ظالم خواهد بود.
       اینک که در آستانه روز جهانی قدس قرار داریم که معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)آن را اصلی جدایی ناپذیر از انقلاب اسلامی خواندند، حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف را وظیفه اخلاقی و ملی خود می دانیم و با صدای رسا، بانک حمایت از محرومان و ستمدیدگان جهان برمی آوریم تا در راستای رهایی قدس شریف از چنگال بی رحم غده سرطانی منطقه و جرثومه فساد و ظلم و بی داد، دین خود را ادا نمائیم. بی تردید وحدت و انسجام جامعه اسلامی به ویژه ملت بزرگ و انقلابی ایران، قوی ترین و مؤثرترین عامل برای تحقق دفاع از آرمان قدس شریف و عامل تحقق پیشرفت در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری با عنایت به رهنمودهای   مقام    معظم   رهبری    حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) است. ما دانشگاهیان با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دلبستگی و همدلی خود را با تمامی محرومان و ستمدیدگان عالم اعلام می داریم.