پیام رئیس دانشگاه تفرش درآغاز سال تحصیلی 94-93

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰ کد : ۷۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۰
دکترمحمدقاسم سحاب رئیس دانشگاه تفرش در آغازسال تحصیلی 94-93 پیام تبریکی صادرکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام بدین شرح است : سال تحصیلی جدید را در شرایطی آغاز می‏ کنیم که کش...
دکترمحمدقاسم سحاب رئیس دانشگاه تفرش در آغازسال تحصیلی 94-93 پیام تبریکی صادرکرد. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام بدین شرح است : سال تحصیلی جدید را در شرایطی آغاز می‏ کنیم که کشور ما درحال عبور از برخی تنگناهای اقتصادی تحمیل شده از سوی استکبار جهانی برخود می‏ باشد.
دراین شرایط که ملت ما بار مشکلات حفظ استقلال و ایستادگی در راه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی خود را بیش از پیش بردوش می‏ کشد، بر ما دانشگاهیان و دانش‏ پژوهان است که با جدیت بیشتر برای انجام مأموریت های آموزشی و پژوهشی خود کوشش کرده و از این طریق به افزایش امید و نشاط در جامعه و کاهش بار مشکلات آن کمک نمائیم.
تعالیم دین مبین اسلام جهانی اندیشیدن و در راه تعالی همه انسان ها تلاش کردن را بر ما تکلیف کرده است( وَ ما اَرسَلناک اِلّا کافه للِناس بَشیرا وَ نذیرا « سبأ – 28» ). از این روست که ما رسالت آموزشی، پرورشی و پژوهشی خود را جهانی و فرامرزی می‏ دانیم ، هرچند که اقدامات ما محدود به دانشگاه تفرش بوده و ایفای این رسالت را در این دانشگاه دنبال می‏ کنیم.
در راستای ایجاد آرامش، امید، دلگرمی و نشاط در دانشگاه تفرش ، مسئولین این دانشگاه ، اعضای هیئت علمی و کارکنان واحدهای مختلف در ایام تابستان اقدامات شایسته و چشمگیری را برای بهبود شرایط فیزیکی محیط‏های اداری، آموزشی ، محوطه سازی و تأمین امکانات آموزشی و رفاهی آن به انجام رسانده‏ اند.
علاوه بر این در سالی که با درایت مقام معظم رهبری ، «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است» و در راستای پیاده‏ سازی اقتصاد مقاومتی اقدامات موثری در جهت توزیع بهینه نیروی انسانی، افزایش بهره ‏وری ، کاهش هزینه‏ های جاری و بهره‏ برداری بهتر از امکانات موجود دانشگاه صورت پذیرفته است. همچنین  در طول این مدت جلسات متعددی برای بررسی سند چشم انداز توسعه 5 ساله و افق دور دانشگاه تفرش برگزار و اکنون نسخه نهایی این سند که اساس توسعه و پیشرفت دانشگاه در آینده خواهد بود، آماده شده است که پس از تصویب نهایی در شورای دانشگاه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
امیدوارم شما اعضای هیئت علمی ، دانشجویان و کلیه کارکنان گرامی دانشگاه با امیدی روزافزون و توکل بر خداوند متعال سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز نموده و با عزمی راسخ در راه آبادانی و پیشرفت دانشگاه و کشور عزیزمان گام بردارید.