پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۷۳۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۸
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: 34 سال قبل در چنین روزی، رژیم وابسته و دیکتاتور صدا...
پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:  34 سال قبل در چنین روزی، رژیم وابسته و دیکتاتور صدام با هدف تصرف خاک میهن عزیزمان و به گمان اینکه انقلاب نوپای اسلامی باعث به هم ریختگی و تضعیف ارتش کشور شده است جنگ ویرانگری را آغاز کرد. در واقع صدام به نمایندگی از ارتجاع عرب و همه کشورهایی که این انقلاب عظیم را در راستای منافع خود نمی دیدند دست به چنین حماقتی زد، غافل از اینکه عصر تحمیل قراردادهای ننگین ترکمنچای و گلستان بر ایران، دیگر به سر آمده است.
در مقابل، ملت غیور و دلاور ایران با رهبری یک مرد الهی و مدبّر، قدم به این میدان نابرابر نهاد و با شجاعت، ایثار و با استقبال از شهادت و بذل خون و جان جوانان خود، همه  دنیا و بویژه سردمداران استثمار، استعمار و استکبار را متعجب و انگشت به دهان گذاشت و دشمن را بدون کمترین امتیازی مأیوس ساخت.
امروز ما با افتخار و به برکت شجاعت و اخلاص رزمندگان مان و خون سرخ بیش از 200000 شهید، با امنیت کامل در منطقه ای ناامن، به کار و تلاش و جهاد علمی مشغول هستیم و باید شکرگزار درگاه خداوندی بوده و  قدردان فضای امن و آزاد خود و اتحاد و یکدلی ملت که در سایه رهبری عزیز آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) به دست آمده، باشیم.
 امید که برای همیشه تاریخ، پیرو آن رادمردان باشیم و رویای پوچ دشمنان را در تسلط بر خاک مقدس ایران اسلامی، آن چنان که در هشت سال دفاع مقدس بر هم زدیم همواره به یاس و ناامیدی تبدیل کنیم.