پیام دکتر رعایایی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهیدچمران

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۰ کد : ۷۳۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۶
ازسوی دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه و شصت سالگی آموزش عالی درخوزستان پیامی صادرشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن این پیام به شرح ز...
ازسوی دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه و شصت سالگی آموزش عالی درخوزستان پیامی صادرشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن این پیام به شرح زیر است:
سال 1394، برابر با شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهیدچمران اهواز و شصت سالگی آموزش عالی دراستان خوزستان در دوره معاصر است. دراین شش دهه، زنان و مردانی فرهیخته و متعهد با زحمات و تلاش‏های فراوان و به رغم وجود تنگناها و مشکلات، کوشیدند تا دراین پهنه ازمیهن، فضیلت‏هایی چون دانش پژوهی، تربیت نیروی انسانی متخصص و پرورش نسل‏های کارآمد و شخصیت‏های تاثیرگذار، نهادینه شود.
ازدستاوردهای این کوشش‏ها، گسترش آموزش عالی درسراسر استان خوزستان و استان‏های همجوار و رشد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه و تبدیل شدن این استان به یکی از مراکز مهم صنعتی، کشاورزی و فرهنگی درکشور بوده است. خدمات اجرایی، ایثارگری‏های دانشگاهیان در برهه‏هایی از تاریخ انقلاب اسلامی مانند روزهای سخت جنگ تحمیلی و دوران سازندگی و نقش آنان در توسعه علمی و آموزشی منطقه، برگ زرین دیگری از عمر پرحاصل آموزش عالی در این استان به شمار می رود.
آیین و مراسم بزرگداشت شصت سالگی دانشگاه شهیدچمران و شور و نشاط برآمده از آن، فرصتی را فراهم می‏آورد تا ضمن ارزیابی عملکردهای گذشته و نکوداشت زحمات و کوشش‏های همکاران، چشم اندازهای آینده دانشگاه مورد واکاوی قرار گیرد تا با چشمان باز و گام‏های استوار به سوی آینده روشن حرکت کنیم.
بی گمان حمایت و پشتیبانی‏های مادی و معنوی روحانیون معظم، مدیران ارشد و روسای دستگاه‏های اجرایی، مراکز صنعتی خوزستان و اصحاب رسانه از آموزش عالی و دانشگاه ها، نقش شایسته و درخوری دراین فرآیند داشته و خواهد داست. ازاین رو، به مناسبت فرخندۀ شصت سالگی آموزش عالی و تاسیس دانشگاه شهیدچمران اهواز، کوشش‏های شما همکار گرامی شاغل و بازنشسته و کلیه حامیان آموزش عالی را پاس می‏دارم و یاد و خاطره درگذشتگان مغفور از خانواده بزرگ دانشگاهیان را ارج می‏گذارم.