پیام دکتر خواجه به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهید چمران اهواز

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۳ کد : ۷۳۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۳
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه از تلاش تمامی کارکنان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برای پیشبرد اهداف آموزش عالی و ارتقاء جایگاه علمی کش...
دکترغلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه از تلاش تمامی کارکنان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برای پیشبرد اهداف آموزش عالی و ارتقاء جایگاه علمی کشور تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکترخواجه آمده است:
شصتمین سالگرد تأسیس دانشگاه، بر پایه سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب آن فرصتی را فراهم آورده تا مدیران دانشگاه و مسئولان برگزارکننده‌ آیین بزرگداشت این رخداد فرخنده، در محورهایی مانند مستندسازی، سپاسگزاری از اقشار دانشگاه و به‌ویژه نفرات برگزیده، جبران پاره‌ای کاستی‌های سازمانی و بالا بردن میزان مشارکت و همدلی میان دانشگاهیان و نوشتن یادداشت‌های تخصصی و نیمه تخصصی پیرامون مسائل آموزش عالی ، اقداماتی را به عمل‌آورند.
 بر این پایه، روشن است که بخش پوشیده و تدریجی برنامه‌ها، بر آن دسته از برنامه‌های دیداری، جمعی و گردهمایی‌ها سنگینی می‌کند و از اهمیت بیشتری برخوردار است و دستاوردهای آن درگذر زمان محسوس‌تر خواهد شد.
دراین راستا، انتشار گزارش و تبیین نقش دانشگاه در دفاع مقدس، صدور پیام‌های وزینی ازسوی استادان دانشگاه و واگویی خاطراتی که نوعی ثبت تاریخ شفاهی دانشگاه است، انتشار تصاویر از ساختمان‌های دانشگاه، بازتاب تصویری کوشش‌های خاموش و ایثارگرانه کارکنان و چاپ کتابچه‌های شناسان دانشکده‌ها، تهیه تصاویر فردی و جمعی اعضای هیئت‌علمی و تولید تور مجازی از شکل کالبدی دانشگاه و تجلیل از رزمندگان و آزادگان سرافراز، بخشی از مجموعه برنامه‌های فرهنگی و هنری به‌یادماندنی و سودمند در دست تهیه است.
 ازاین‌رو، بر خود لازم می‌دانم از کوشش‌های سرپرست پیشین دانشگاه دکترمحمد رعایایی اردکانی به جهت اهتمام  به برگزاری مراسم گرامی داشت قدردانی کنم و اقدامات بی‌شائبه مسئولان و اعضای کارگروه‌های کمیته برگزارکننده را ارج نهم.
بی‌گمان دستاوردهای این تلاش تا پایان سال و چه‌بسا درسال آینده به ظهورخواهد رسید و ثمرات و نتایج آن محسوس‌تر می‌گردد. در ارزیابی اولیه می‌توان به بالا بردن میزان هم‌گرایی و مشارکت میان اقشار دانشگاهی به‌عنوان بخشی مهمی از اهداف پایه‌ای این مراسم اشاره کرد. بی‌شک این هم کاری و هم‌دلی سرمایه‌ گرانقدری است که به آن افتخار می‌کنیم و حرکت‌های آینده دانشگاه را به پشتوانه‌ آن پی می‌گیریم.
درپایان، شصت‌سالگی دانشگاه شهید چمران را به همه‌ شما شادباش می‌گویم و تندرستی و سربلندی همگان با از درگاه پروردگار بزرگ خواهانم.