پیام دانشگاه هنر اسلامی تبریز به مناسبت روز هنر

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ کد : ۷۳۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۰
دانشگاه هنر اسلامی تبریز به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این پیام آمده است :پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فر...
دانشگاه هنر اسلامی تبریز به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این پیام آمده است :
پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال 1372، با پیشنهاد هنرمندان ، شاعران و نویسندگان ، این روز از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد.
روز ۲۰ فروردین سال ۱۳۷۲، یادآور عروج هنرمند فرزانه، راوی باصفای روایت فتح، سردبیر مجله ادبی و هنری سوره ، شهید قلم ، سید مرتضی آوینی است.
 انسان با هنر زاده شده است و با "هنر" زیسته و با "هنر" خواهد مرد.
زبان هنر یکی از رساترین و قوی ترین ابزار انتقال فرهنگ ها و به وجود آمدن تمدن هاست و به تعبیر زیبای رهبر فرزانه عزیزمان ، انقلاب به هنر نیازمند است و این هنر بایستی ممتاز و فاخر و پیشرو باشد.
دانشگاه هنر اسلامی تبریز ضمن گرامی داشت فرارسیدن روز هنر انقلاب اسلامی ، روز قشر هنرمندان متعهد، این ایام را به یکایک هنرمندان ، استادان و دانشجویان فرهیخته و متعهد که جز برای اعتلای هر چه بیشتر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و سرافرازی ملت شریف ایران، قدم برنمی دارند و عاشقانه و عالمانه می کوشند تا با حضور و ایثار و تلاش خود بر افتخارات علمی و هنری خود بیافزایند، تبریک و تهنیت عرض می کند.