پیام تسلیت رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت درگذشت دکتر غلامحسین شکوهی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷ کد : ۷۲۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۶
دکتر خلیل خلیلی ، رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت درگذشت استاد فقید دکتر غلامحسین شکوهی پیام تسلیتی صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام به این شرح است :امروز مردم ایران و استان...
پیام تسلیت رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت درگذشت دکتر غلامحسین شکوهی
 دکتر خلیل خلیلی ، رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت درگذشت استاد فقید دکتر غلامحسین شکوهی پیام تسلیتی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این پیام به این شرح است :
امروز مردم ایران و استان خراسان جنوبی در سوگ معلمی بزرگ و دانشمندی سترگ نشسته اند. استاد فقید شادروان دکتر غلامحسین شکوهی در زمرۀ بزرگمردانی است که ملت ایران  شکوه و شوکت خود را مدیون آنها می دانند. استادی که نیم قرن از عمر پربرکتش را صرف آموزش، پرورش و پژوهش  در دانشگاه های تهران، بیرجند و تربیت مدرس نمود. ثمرۀ این عمر پربرکت تربیت شاگردانی صاحب نام و تالیف ده ها کتاب و مقالۀ ماندگار است که پس از او نیز فیض بخش معلمان و پژوهشگران علوم تربیتی خواهد بود. او از یک سو، استادی نمونه و فرهیخته بود که همگان ادب درس و ادب نفس را  توامان از او آموختند و به همین سبب عنوان پدر علم تعلیم و تربیت ایران را نامبردار کرد.
از سوی دیگر، دیدگاه های عالمانه و خدمات شایسته او به عنوان اولین وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وی را به شخصیتی بیاد ماندنی در حوزه علم و عمل تبدیل کرد.
این جانب  ضمن ابراز تاثر و اظهار همدردی  با مردم عزیزمان، ضایعۀ جبران ناپذیر فقدان این استاد گرانقدر را به عموم مردم ایران، بویژه دانشگاهیان، فرهنگیان و خانوادۀ مکرم ایشان، تسلیت می گویم و از درگاه یگانه دادار هستی  برای روح آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان گرامی صبر و اجر مسئلت دارم.