پیام تبریک رییس دانشگاه تبریز به مناسبت عید نوروز و سال جدید

۲۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۲ کد : ۷۲۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۸
رییس دانشگاه تبریز به مناسبت عید نوروز و آغاز فصل بهار، این عید باستانی را به ایرانیان، جامعه دانشگاهی و به ویژه دانشگاهیان این دانشگاه تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام ب...
پیام تبریک رییس دانشگاه تبریز به مناسبت عید نوروز و سال جدید
رییس دانشگاه تبریز به مناسبت عید نوروز و آغاز فصل بهار، این عید باستانی را به ایرانیان، جامعه دانشگاهی و به ویژه دانشگاهیان این دانشگاه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام بدین شرح است:

عید نوروز، روایتگر آداب و سنن دیرین ماست که همزمان با تحول طبیعت، آمدن بهار را با اعتدال و زیبایی های بیشمارش به بندگان بشارت داده و جلوه جمال حضرت حق را در آئینه طبیعت منعکس می کند. سال 1393 سالی توأم با اقتدار و پیشرفت برای نظام جمهوری اسلامی ایران بویژه جامعه دانشگاهی در عرصه های ملی و بین المللی بود؛  دانشگاه تبریز نیز ایامی سرشار از موفقیت و کامیابی در حوزه های مختلف پشت سر گذاشت؛ همه این دست آوردها در سایه همدلی، وحدت و تلاش جهادگونه همکاران دانشگاهی حاصل شده است.

  ایزد متعال را به سبب اعطای این مواهب شکر گفته و امیدوارم همچنان با وفاق، روزهای مملو از رفاه برای ایران عزیز رقم زده و دست در دست هم برای رفاه و توسعه کشورمان تلاش نماییم.

 تاریخ شاهد است که اسلام عزیز بسیاری از آیین های باستانی نوروز را تایید  نموده است، و هویت و فرهنگ اسلامی ایرانی حاصل تلفیق آنهاست. نوروز امسال نیز به دلیل تقارن با ایام فاطمیه حال و هوای ویژه ای خواهد داشت و ایرانیان سرور بهار را با رعایت حرمت این ایام انجام خواهند داد.

 اینجانب با تبریک آغاز سال جدید برای هموطنان عزیز همکاران گرامی و خانواده محترمشان از درگاه پروردگار متعال، شادکامی و توفیق برای همگان مسئلت می نمایم.​