پیام تبریک رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۷ کد : ۷۱۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۴
دکترمیرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن پیام دکتر میرزایی آمده است: رمضان، ماه ع...
دکترمیرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن پیام دکتر میرزایی آمده است:
رمضان، ماه عبادت‌، ماه نیایش‌ و ماه بندگی‌‌های خالصانه فرا رسید و خداوند متعال فرصت حضور در بهترین ماهش را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم جانبخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم و از لابه‌لای لحظه‌های ناب دعا و سجاده‌هایمان لذت مهمانی پروردگار را درک کنیم.
ماه رمضان، فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و اُنس با محبوب جاودانه را پدید ‌آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان می‌ریزد.
خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام شامل کنترل تمام رفتارها و گفتارهای انسان در چارچوب دستورات خداست. کنترل اعضا و جوارح و نفس بر اساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده‌اند که روزه‌داری، فقط به دستگاه گوارش و خوردن و آشامیدن مربوط نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح است.
امیداورم همگی از سفره پربرکت فیوضات ربوی در این ماه مبارک به نحو مطلوب بهره‌مند شویم و با تهذیب نفس و خضوع و خشوع در قبال پروردگار جهانیان، دل‌ها و جان‌ها را در آسمان رحمت واسعه الهی جلا داده و محیطی سرشار از نشاط و معنویت در دانشگاه ایجاد کنیم.
در پایان از درگاه حضرت احدیت برای همکاران گرامی توفیق بهره‌گیری از برکات این ماه خجسته را مسئلت می‌کنم.