پیام تبریک رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۶ کد : ۷۱۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
دکتر محمد میرزایی رئیس دانشگاه رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمتن این پیام آمده است: رمضان، ...
دکتر محمد میرزایی رئیس دانشگاه رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمتن این پیام آمده است:
رمضان، ماه عبادت‌، ماه نیایش‌ و ماه بندگی‌‌های خالصانه فرا رسید و خداوند متعال فرصت حضور در بهترین ماهش را بر ما ارزانی داشت تا با بهره‌گیری از تعالیم جانبخش الهی و تأسی از سیره پیامبر اکرم‌‌‌(ص) و ائمه اطهار‌(ع) بتوانیم غبار تن را در زلال چشمه‌های پر برکت این ماه صیقل دهیم و از لابه‌لای لحظه‌های ناب دعا و تزرع لذت مهمانی پروردگار را درک کنیم.
ماه رمضان، فرصتی برای دعا و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب را پدید ‌آورده و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان فرو می‌ریزد.
خودسازی در فرهنگ اهل بیت علیهم‌السلام شامل کنترل تمام رفتارها و گفتارهای انسان در چارچوب دستورات خداست. کنترل اعضا و جوارح و نفس بر اساس بایدها و نبایدهای قرآن و سنت، مصداق خودسازی اسلامی و الهی است و روایات مکرری یادآوری کرده‌اند که روزه‌داری، فقط به خوردن و آشامیدن مربوط  نیست، بلکه مهم کنترل انسان بر نفس اماره و مراقبت از روح است.
امیدوارم همگی از سفره پربرکت فیوضات ربوی در این ماه مبارک به نحو مطلوب بهره‌مند شویم و با تهذیب نفس و خضوع و خشوع در قبال پروردگار جهانیان، دل‌ها و جان‌ها را در زلال رحمت واسعه الهی جلا داده محیطی سرشار از نشاط و معنویت در دانشگاه ایجاد کنیم.
فرارسیدن این ماه شریف و گرامی را خدمت همه استادان دانشجویان وهمکاران گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
 بارالها از تو می‌طلبیم آنچه بندگان شایسته‌ات از تو خواستند و به تو پناه  می‌بریـم از آنچه بندگـان خـالصت به تو پنـاه بـردند.