پیام تبریک رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت آغاز سال جدید

۲۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۶ کد : ۷۱۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۱
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت آغاز سال 1395 پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: یک سال دیگر از عمر گرانمایه گذشت و اینک در آغاز روزی نو و س ...
پیام تبریک رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت آغاز سال جدید
دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت آغاز سال 1395 پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
یک سال دیگر از عمر گرانمایه گذشت و اینک در آغاز روزی نو و سالی نو قرار گرفته ایم، سالی که می تواند همگام با گردش طبیعت غنچه های شادی را در قلبهایمان شکوفا سازد و نسیم فرحبخش محبت را در فضای دلهایمان جاری کند و با اعتدال بهاری ما را به ساختن جامعه ای متعادل و موزون رهنمون گردد.
نوروز عید زندگی، تعادل و تولد دوباره است که نشان از ماندگاری فرهنگ ایرنی دارد و در درازای تاریخ همواره در چشم و دل ما عزیز بوده است. نوروز با گذشت زمان با اعتقادات مذهبی مردم گره خورده و به صورت آیینی ملی و اسلامی درآمده است و از آن رو که منطبق بر طبیعت و جهان آفرینش است و قراردادی مصنوعی، اجتماعی و تحمیلی نیست می تواند به عنوان "روز صلح و دوستی" در سراسر جهان جشن گرفته شود. بویژه در شرایط کنونی جهان که قدرت طلبی نظام سلطه جنگ و تفرقه و خشونت را بر ملت‌ها تحمیل کرده است، ترویج فرهنگ نوروزی می تواند قدمی اساسی در راه صلح، وحدت و همدلی مردم جهان به حساب آید. اکنون که پس از سال‌ها، تلاش دیپلماسی ایران با ارشادات و حمایت مقام عظمای ولایت به برجام منجر شده است انتظار می رود که در پسا برجام از این ظرفیت عظیم فرهنگی در تعامل سازنده با فرهنگ و تمدن‌های دیگر ملل به نحو احسن استفاده شود.
باری، از آن جا که نوروز جشن شادمانی زمین، آسمان و طبیعت و جشن شکفتن غنچه ها و به رقص آمدن اجزای زمین است بیایید ما هم با نوروز هماهنگ شویم و سر از خواب زمستانی برداریم و در سایه تلاش و توکل غنچه های امید را در سال نو شکوفا سازیم و " دست در دست هم دهیم به مهر" تا " میهن خویش را کنیم آباد"
این جانب فرارسیدن سال نو را به همه ایرانیان و علاقه مندان به فرهنگ ایرانی اسلامی، بویژه دانشگاهیان و بالاخص دانشجویان، کارمندان و همکاران گرامی در دانشگاه بیرجند تبریک می گویم و برای همگان سالی سراسر سلامتی، سربلندی و سعادت آرزومندم.