پیام تبریک رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت فرا رسیدن سال نو

۲۶ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۹ کد : ۷۱۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۳
دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت فرا رسیدن سال نو پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است: بسیار خرسندم که در آستانه زنده شدن طبیعت و نوروز ایرانی ...
پیام تبریک رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت فرا رسیدن سال نو
دکتررحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت فرا رسیدن سال نو پیام تبریکی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این پیام آمده است:
بسیار خرسندم که در آستانه زنده شدن طبیعت و نوروز ایرانی با شما همکاران و دانشجویان سخن گفته و این ایام عزیز را که با یاد و نام آیینه جمال الهی، نور چشم پیامبر حضرت فاطمه زهرا (س) عجین شده است را گرامی بدارم. نوروز جایگاه ارزشمندی در وجدان تاریخی ایرانیان دارد و برای همه ما شور انگیز و دلنواز است. اسلام عزیزمان نیز نه تنها نوروز را نفی نکرده که مورد ستایش و تأیید قرار داده است.
سالی پر از حوادث گوناگون را پشت سر نهادیم و لازم می دانم فرصت را غنیمت شمرده و از زحمات همگی کارمندان و اساتید دانشگاه تشکر کنم.
در سال گذشته همواره تلاش کرده ام که قانون فصل الخطاب بین من و شما بوده و در همه امور دانشگاه ساری و جاری شود. معترفم که عمل به قانون گاهی دردناک و تلخ می باشد ولی مطمئنم که میوه آن شیرین  و در راستای منافع کوتاه مدت و دراز مدت همگی ما می باشد.
اذعان دارم که در شرایط اقتصادی کنونی فشار دو چندانی به جمعی از کارکنان زحمتکش دانشگاه وارد می شود و ان شاء الله با تدبیرهای همکارانم و گشایش های جدید  در سال نو خواهیم توانست به فضل خدا بیشتر در خدمت همکاران باشیم ولی باید توجه داشت بیت المال سرمایه همه ایرانیان و حتی آن زن سالخورده سیستانی است که کسی سالهاست سراغش را نگرفته است. کسب روزی حلال  را همواره مورد تأکید قرار داده ام و اعتقاد راسخ به این فرمایش حضرت  امام صادق (ع) دارم که  فرمود: شمشیر زدن و جهاد آسان تر از کسب روزی حلال است  و بر همین منهج است است که حتی تعطیلی بعضاً زود هنگام  نیم ساعته کلاس درسی را تضییع حق دانشجو و بودجه عمومی کشور می دانم.
البته اینجانب عاری از خطا و لغزش نبوده و از زبان امیر المومنین حضرت علی (ع) از شما می خواهم از حق گویی یا مشورت عادلانه و گوشزد کردن عدالت باز نایستید که من برتر از آن نیستم که خطا کنم و نه در کار خویش از خطا ایمنم مگر خداوند مرا در کار نفس کفایت کند که از من بر آن تواناتر است.
دانشجویان و فرزندان عزیزم
رسالت همگی ما در دانشگاه آموزش و پرورش  استعدادهای سرشار شما عزیزان است و اساتید باید با پژوهش‌های هدفمند خویش به دست شما جوانان مشکلات ملموس جامعه را رفع کرده و شما  را برای فردایی پر امید آماده کنند و گرنه تحقیق ها ی انتزاعی، افزایش مقالات و ارتقاء اداری فی نفسه هیچ دردی از دردهای دانشگاهی و اجتماعی را حل نخواهد کرد.
ان شاء الله در سال جدید با همدلی وهمراهی یکدیگر بتوانیم دانشگاهی  کار آفرین ، آبادتر، علم محورتر و اخلاق مدار تر داشته باشیم.
در پایان برای شما و خانواده محترمتان سالی پر از موفقیت، شادکامی و سلامتی از درگاه خداوند متعال مسئلت می دارم.