پیام تبریک سرپرست دانشگاه بیرجند به مناسبت روز معلم و هفته آموزش

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۸ کد : ۷۱۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۷
دکترخلیل خلیلی سرپرست دانشگاه بیرجند مناسبت روز معلم و هفته آموزش پیامی صادرکرد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام بدین شرح است: سالروز شهادت فیلسوف نامی جهان اسلام، پرچمدار احیای تفکر...
پیام تبریک سرپرست دانشگاه بیرجند به مناسبت روز معلم و هفته آموزش
دکترخلیل خلیلی سرپرست دانشگاه بیرجند مناسبت روز معلم و هفته آموزش پیامی صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این پیام بدین شرح است: سالروز شهادت فیلسوف نامی جهان اسلام، پرچمدار احیای تفکر اسلامی، آیت ا... شهیدمرتضی مطهری، روز معلم نام گرفته است.
استادمطهری  سراسر عمر پر برکت خویش را صرف تعلیم و تربیت و بیداری مسلمانان کرد، او الگوی معلمی راستین بود که علم و عشق و ایثار را در وجودش متبلور ساخته بود و توانست با بینشی ژرف و قامتی برافراشته دربرابر تهاجم فرهنگی بیگانگان و عالمان متهتک و جاهلان متنسک دوست نما بایستد و سرانجام نیز سر پرسودایش مانند فرق مبارک مولایش علی ( ع )  هدف تیر انتقام قرار گرفت و به فوز عظیم شهادت نایل آمد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.
و اما روزمعلم برای همگان روزی مقدس و والاست، زیرا بشریت هرچه دارد ازبرکت وجود معلم است. روز معلم روز خداست چون خدا اولین معلم جهان است که اسمای الهی را به آدم آموخت و  پس از او تمام پیامبران و امامان و مصلحان تاریخ همگی معلم بوده اند و بدین جهت معمار کبیر انقلاب معلمی را شغل انبیا نامیدند.
اما درنگاه معلم روز معلم روز بازنگری کارنامه عملکرد اوست. روز محاسبه نفس و اندیشیدن به عظمت مسئولیت سترگ و رسالت خطیرمعلمی است. روز پیمان و تعهدی دوباره و روز اتصاف به صفات انبیاست. لذا بی جهت نیست که معلم در دل مردم جا دارد و هرگز یادش فراموش نمی شود.
این جانب نیز روز معلم وهفتۀ آموزش را به همۀ معلمان گرامی و همکاران ارجمند دانشگاهی تبریک می گویم و برای یکایک این عزیزان توفیق انجام وظیفۀ خطیر معلمی را از درگاه یگانه دادارهستی آرزومندم.