پیام معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹ کد : ۷۱۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۳
دکترمحمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه درپیامی گفت: دانشگاه جندی‌شاپور(شهید چمران) نقطه‌ای درخشان درتاریخ تمدن کهن ایران است. به گزارش روابط عم...
پیام معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه
دکترمحمدرضا علم معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه درپیامی گفت: دانشگاه جندی‌شاپور(شهید چمران) نقطه‌ای درخشان درتاریخ تمدن کهن ایران است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام معاون دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز آمده است:
دانشگاه جندی‌شاپور(شهیدچمران) در خطه‌ خوزستان و سرزمین ایران نامی آشنا و پرافتخار و مرکزی علمی بوده که مایه‌ مباهات ایران و ایرانی در شناسنامه‌ علمی جهان است.
تاریخ تمدن کهن ایران، نقطه‌ درخشانی در خود دارد که همانا دانشگاه جندی‌شاپور است.
این مرکز که از بزرگ‌ترین مراکز علمی جهان باستان به شمار می‌رود، الگویی شد تا درسال 1334 هجری شمسی دانشگاهی با همین نام در اهواز تأسیس شود، دانشگاهی که امروز به نام شهیدچمران مزین است و با قدمتی 60 ساله، محور توسعه‌ علمی، آموزشی، فنی، اقتصادی و اجتماعی در خطه‌ خوزستان است.
مردم خوزستان از گذشته تاکنون شاهد بوده‌اند که از دل دانشگاهی که مادر تحول و توسعه درمنطقه است، دانشگاه‌های دیگر نیز متولدشده‌اند که هرکدام به‌نوبه‌ خود درسایر مناطق استان، پرتوافشان علم و فن و توسعه هستند.
این دانشگاه در طول عمر شصت‌ساله‌ خود فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته و یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی که ایفا کرده، کمک‌های شایسته به شکل‌گیری دفاع مقدس درطول هشت سال جنگ تحمیلی است.
اینک در آستانه‌ شصتمین سالگرد تأسیس دانشگاه، اینجانب به‌عنوان یکی از کوچک‌ترین اعضای خانواده‌ بزرگ دانشگاه شهیدچمران، از همه‌ مقامات استانی و کشوری می‌خواهم که درمسیر توسعه و تحول منطقه‌ خوزستان، دانشگاه شهید چمران را که یادآور تمدن کهن ایران است ، یاری کنند.