پیام سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۱ کد : ۷۰۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۲
دکترمسعود شفیعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیام تبریکی صادر کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام بدین شرح است : اینک به تأسی ازاین کلام روشن و نیز ض...
پیام سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی
دکترمسعود شفیعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیام تبریکی صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این پیام بدین شرح است :
اینک به تأسی ازاین کلام روشن و نیز ضرورت توجه بر تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد دانش بنیان و تولید علم بویژه علمی که در خدمت جامعه، صنعت، بازار کار و کارآفرینی باشد و عنایت به سالی که مزین است به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، ضمن گرامی داشت هفته شکوهمند «دفاع مقدس» و احترام به ساحت رفیع شهیدان و یادکردی نیک از دلاوری ها و رشادت های جوانان افتخارآفرین این مرزو بوم در آستانه تحویلی خجسته و تحولی شایسته، شکوفایی مهد دانش و دانایی و آغاز مجدد فعالیت مراکز علمی، دانشگاه ها و مدارس را به جامعه بزرگ دانشگاهی، استادان گران مایه و فرهیخته، دانشجویان عزیز دانشگاه فنی و حرفه ای و بویژه دانشجویان جدیدالورود و کارکنان ساعی دانشگاه بزرگ فنی و حرفه ای تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
بهار اندیشه و خردورزی، هوای دیارمان را از عطر خوش بالندگی توسعه و پیشرفت تازه می گرداند و به محافل علمی جانی دوباره می بخشد.
امروزه دانشگاه ها به عنوان مهم ترین مراکز تولید علم و معرفت، در کنار تربیت نیروی انسانی نخبه، تولید علم و تبدیل آن به ثروت، بستری را فراهم آورده اند و پویایی، سازندگی و کارآفرینی را ترویج می کنند. در شرایط کنونی مسیر توسعه جامعه از مجرای دانشگاه ها می گذرد. در این میان نقش دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دانشگاهی سرآمد از نظر برقراری ارتباط با صنعت، توجه و تأکید بر فناوری های نوین در عرصه تولید علم و دانش ایجاد اشتغال در بازار کار و درآمدزایی حائز اهمیت است. از عهده چنین رسالت خطیری برآمدن ، همفکری، همدلی و مساعدت همه مسؤلان نظام را می طلبد.
  بر عهده ماست تا همگام و همسو با اهداف متعالی، سیاست ها و برنامه های روشنگر دولت تدبیر و امید، نسبت به امر صرفه جویی در بیت المال، کاهش هزینه ها و توجه ویژه به امر اقتصاد مقاومتی  اهتمام ورزیم، در  قانون مداری اعتدال گرایی، صداقت کاری و جلب مشارکت های سازنده کوشا باشیم و با تقویت گفتمان علمی، برگزاری کرسی های نقد و نظر و آزاد اندیشی، زمینه را برای توسعه کشور با مشارکت و همدلی همگان فراهم نماییم.
بی شک مجاهدت در این مسیر، تضمین کننده موفقیت و سربلندی ایران عزیز و اسلامی و موجب اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حفظ ارزش ها و باورها خواهد بود.
درسال تحصیلی جدید ضمن آرزوی توفیق برای شما اساتید ، دانشجویان و کارکنان عزیز ، امیدوارم با همراهی و همدلی و تلاش مضاعف بتوانیم در جهت ارتقا و اعتلای جایگاه دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه تولید و ارتباط مستمر با صنعت، با حمایت دولت خدمتگزار گام هایی بلند برداریم و در آینده گنجینه ای از گوهرهای ناب علم و معرفت برای پیشرفت و سربلندی کشور مهیا کنیم.