پیام سرپرست دانشگاه شهرکرد به اجلاسیه پایانی 72 شهید دانشجوی استان چهارمحال و بختیاری

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۹ کد : ۷۰۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۷
دکترشایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی یاد و خاطر شهدای دانشجوی استان چهارمحال و بختیاری را گرامی داشت. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکترشامحمدی به شرح زیراست: خداوند را...
دکترشایان شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد با صدور پیامی یاد و خاطر شهدای دانشجوی استان چهارمحال و بختیاری را گرامی داشت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکترشامحمدی به شرح زیراست:
خداوند را شکرگزاریم که به ما نعمت ارزانی داشت و به راه خود هدایت کرد و از مسلمین و شیعیان علی‌بن‌ابی‌طالب و امامان معصوم از فرزندانش قرارداد. ما درکشور و دانشگاه‌هایی هستیم که کسانی برای حفظ آن از شر دشمنان زحمت‌ها کشیده‌اند و خون‌ها داده‌اند و اکنون در بین ما نیستند، نه اینکه نباشند بلکه شاهد اعمال ما هستند ولی، حضورشان برای ما ملموس نیست و چه زیبا فرمودند مقام معظم رهبری که «عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهداست».
در لابه‌لای برگ‌های زرین مبارزات این ملت همواره نقش برجسته‌ جوانان نخبه و دانشجویان به عنوان قشر آگاه و بیدار این سرزمین به چشم می‌خورد، چه در دوران مبارزات قبل انقلاب که با درک عمیق پیام‌های امام موجب شکل‌گیری انقلاب شدند و چه در دوران دفاع مقدس که شاهد حضور پررنگ و حماسی دانشجویان بودیم که با بینش ولایی و بصیرت خود جبهه‌های حق علیه باطل را بر صندلی‌های دانشگاه مقدم شمرده‌اند و سنگر علم و دانش را به جبهه بردند و با نثار خون پاکشان نام دانشجویان شهید را بر صفحات تاریخ ایران اسلامی جاودان کردند و امروز دانشگاه‌ها، به وجود این شهیدان افتخار می‌کنند.
ضمن گرامی‌داشت یاد همه‌ شهدای دانشجو بالاخص دانشجویان شهید استان چهارمحال و بختیاری داشتن چنین جوانانی را به خانواده‌های معظم‌شان تبریک می‌گویم، همانگونه که امام خمینی (ره) به مادرشهید علم‌الهدی فرمود «داشتن چنین فرزندانی بالاترین اجر است.» یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.