پیام رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۴ کد : ۷۰۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۰
دکترمحمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادرکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکتراخباری آمده است: هم اکنون که رایحه مهر فرا می رسد و سال تحصیلی جد...
دکترمحمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درپیام دکتراخباری آمده است:
هم اکنون که رایحه مهر فرا می رسد و سال تحصیلی جدید آغاز می گردد باردیگر قدوم مدرسان و دانشجویان نظام آموزش مهارتی را در تنها دانشگاه نسل سوم کشور گرامی داشته و به دانشجویان جدیدالورود خیر مقدم عرض می کنم.
دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که از دل صنعت، کشاورزی، هنر و خدمات اجتماعی بیرون آمده است  و براساس نیاز روز بازار کار، اقدام به تربیت نیروی ماهر و توانمند می کند. این دانشگاه در راستای کسب مهارت دانشجویان و دانش‌بنیان کردن اقتصاد گام برمی دارد، و هدف آن، تجاری‌سازی علم درجامعه و تبدیل دانش به ثروت می باشد تا هر فرد ضمن ایفای نقش درتولید ناخالص ملی، درگسترش اشتغال کشور نیز سهم مفید و مؤثر داشته باشد.
اولویت دادن به علم و فنّاوری، پاسخ علمی به نیازهای روز بازار کار، حضور مؤثر درعرصه های بین المللی، تکمیل چرخه دانش و مهارت، تحّول نظام آموزش عالی مهارتی و تبدیل گفتمان علمی به گفتمان علمی- مهارتی از جهت گیری ها و سیاست های کلی ما در این دانشگاه است.
امروز درسایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و تأکید دولت تدبیر و امید برکارآفرینی، خوشبختانه مهارت آموزی درکشور ازجایگاه ممتازی برخوردار است. برای ما جای بسی افتخاردارد که باحضور دانشجویان مهارت جو و مدرسان مهارت آموز بتوانیم درتحقق این اهداف گام های مؤثری برداریم. تا انشاءالله در آینده ای نه چندان دور شاهد تحقق شعار «هرایرانی یک مهارت» باشیم که خواست واقعی دولت و ملت است.
درخاتمه ضمن قدردانی ازخدمات و تلاش های مدرسان، پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان نظام آموزش عالی مهارتی کشور، لازم می دانم درهفته دفاع مقدس، یاد و خاطره ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان اسلام را در دوران دفاع مقدس گرامی داشته و از خداوند بزرگ مسئلت می کنم تا امسال را برای مجموعه دانشگاه کارآفرین، سالی همراه با موفقیت های چشمگیر درعرصه های علم، فناوری و مهارت آموزی قراردهد.