پیام دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۶ کد : ۷۰۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۱
روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیامی صادرکرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین پیام آمده است: اولین بار حضرت امام خمینی( رحمة الله علیه) واژه‏ دفاع مقدس را ...
روابط عمومی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیامی صادرکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین پیام آمده است: اولین بار حضرت امام خمینی( رحمة الله علیه) واژه‏ دفاع مقدس را در ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۰ مصادف با شانزدهم ربیع‌الثانی ۱۴۰۲ به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کار بردند و از این رو حماسه‌ پایمردی رزمندگان جان برکف و عاشق شهادت برای همیشه‌ تاریخ، مزین به نام قدسی و آسمانی “دفاع مقدس″ شد.
دوران هشت سال دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، به مثابه یکی از حساس‏ترین و بارزترین برهه‏ های حیات راستین این ملت، همچون نگینی تابناک، تا همیشه زمان، بر تارَکِ تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‏ درخشد.
دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخارآفرینی مبارزات حق‏ طلبانه یک ملت سترگ، فروزان خواهد بود.
 پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت‏ های رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت‏ های آرمان گرا و ایدئولوژی جهانگیر شد.
دفاع مقدس ما در زمینه‏ های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی توانست معادلات جهانی معمول را بر هم زند و تحلیل‏ های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد. این حادثه عظیم، بی‏شک در یاد ملت بزرگ ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه‏ آفرینی را در نسل‏های بعد بر جای خواهد گذاشت.
به همین مناسبت هر ساله ۳۱ شهریورماه ، سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
حدیث هشت سال دفاع مقدس ، مقاومت و مظلومیت ملتى که قله هاى سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب ، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است حکایت نامکرر و ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته اند.